Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
17/09/2018 - 12:30

Natalia Tomasiak z Festiwalu Biegowego prosto na Mistrzostwa Świata w Szkocji

Tydzień temu cieszyliśmy się ze wspaniałego wystąpienia Natalii Tomasiak na Festiwalu Biegowym, gdzie zajęła 1 miejsce wśród kobiet w biegu na Jaworzynę Krynicą. Teraz, możemy gratulować świetnego występu kryniczanki w zawodach w Szkocji, gdzie w bardzo wymagającym biegu zajęła 4 miejsce.

Podczas Festiwalu Biegowego Natalia oszczędzała siły i wzięła udział tylko w jednej konkurencji - biegu na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Dystans 2,6 km zawodniczka pokonała w czasie niewiele ponad 20 minut, co zagwarantowało jej pierwsze miejsce wśród kobiet. Bieg ten jest bardzo wymagający, bo trasa wiedzie cały czas pod górę i kończy się na szczycie Jaworzyny na wysokości 1 114 metrów n. p. m. Natalia wybrała tę konkurencję, aby zachować siły na rozgrywające się kilka dni później w Szkocji  Mistrzostwa Świata Skyrunning.

Natalia w Szkocji pokazała światową klasę. W biegu na dystansie Ultra liczącym 52 km/+3820 nasza zawodniczka zajęła 4 miejsce. Do wymarzonego podium zabrakło jej tylko 1 minuty i 40 sekund. Trasę biegnącą przez Ben Nevis (1345 m. n. p. m. ) najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii Natalia pokonała w 4 godziny 52 minuty i 46 sekund.

Zobacz także: Tomasiak i Tschirch pierwsi w biegu na Jaworzynę 9. Tauron Festiwal Biegowy

Mimo ciężkich warunków pogodowych i temperatury nieprzekraczającej 8 stopni Celsjusza, Natalia ani na chwilę nie odpuściła. W czasie biegu zajmowała nawet drugą pozycję, jednak na finiszu rywalki okazały się trochę silniejsze i Natalia skończyła rywalizacje na bardzo wysokim 4 miejscu.

Ben Nevis, malowniczy szkocki szczyt ma a sobą długa historię. To na nim po raz pierwszy na świecie odbyły się zawody w biegach górskich, które miały miejsce ponad sto lat temu w 1895 roku.
W całych zawodach rozgrywanych w dniach 13-15 września wzięło udział aż 50 Polaków, wśród których Kryniczanka święciła największe triumfy.

(KS) Fot. Przemysław ZąbeckiDziękujemy za przesłanie błędu