05/10/2019 - 22:10

Nie udało się zdobyć Sosnowca. Sandecja wraca bez punktów

Sandecja zmierzyła się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec i wraca do Nowego Sącza bez punktów. Jedyną bramkę dla biało-czarnych zdobył 19-letni Kamil Ogorzały.

Gospodarze tego spotkania, czyli drużyna Zagłębia Sosnowiec, od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku. Wyjść na prowadzenie udało jej się już po kwadransie rywalizacji, kiedy Stanislav Bilenkyi po dośrodkowaniu z prawej strony boiska urwał się obrońcom i głową skierował piłkę do siatki. Swoich szans na wyrównanie próbowali między innymi Michał Walski, Damian Chmiel czy Marcin Flis, ale niestety brakowało im w tych staraniach szczęścia lub skuteczności.

Zaraz po przerwie również drużyna z Sosnowca wywierała presję. Najpierw doskonałą interwencją popisał się Daniel Bielica, chroniąc Sandecję przed stratą gola, a następnie w kolejnej akcji Damian Chmiel wybił piłkę z linii bramkowej. Na dziesięć minut przed końcem meczu sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia, który na bramkę zamienił Fabian Piasecki.

W doliczonym czasie gry za sprawą Szymona Pawłowskiego gospodarze podwyższyli prowadzenie do trzech bramek. Doświadczony zawodnik popisał się strzałem, przy którym szans na skuteczną obronę nie miał bramkarz Sandecji. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:0, gola dla biało-czarnych zdobył 19-letni Kamil Ogorzały. Była to jego 3 bramka w tym sezonie.