Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
24/04/2019 - 23:00

Nieuznany gol i brak rzutu karnego po zagraniu ręką. Sandecja grała z GKS Tychy

Spotkanie przy ulicy Kilińskiego odbyło się z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na awarię oświetlenia. Na szczęście usterkę udało się zniwelować i rozegrać mecz z GKS Tychy.

Pierwszy gol w tej rywalizacji padł w 37 minucie, a jego autorem był Maciej Mańka z drużyny przyjezdnej, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Sandecji. Jeszcze przed przerwą gospodarzom należał się rzut karny, bo jeden z piłkarzy GKS-u Tychy dotknął piłki ręką w obrębie własnej „szesnastki”. Sędzia meczu Sebastian Tarnowski był jednak innego zdania w tej kwestii.

Po zmianie stron biało-czarni podjęli otwartą grę chcąc doprowadzić do wyrównania. Dobrą okazję do tego miał Marcin Flis, ale po jego strzale w ostatniej chwili goalkeeper wybił piłkę zmierzającą niemal w samo okienko bramki. W 58 minucie padł gol, ale dla GKS-u. Dośrodkowywał piłkę Łukasz Grzeszczyk, a Maciej Mańka po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Sandecja ambitnie rzuciła się do ataku, co przyniosło pozytywny efekt. Po rzucie rożnym w 66 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Klichowicz, a po tym uderzeniu piłka zatrzepotała w siatce bramki Konrada Jałochy. To był pozytywny sygnał, że ten mecz uda się uratować.

Niestety dla sympatyków sądeckiego klubu, następne trzy minuty rozwiały wątpliwości. Jakub Vojtuš skutecznie zakończył kontrę GKS-u Tychy, który ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Na kilkaset sekund przed końcem meczu ponownie Mateusz Klichowicz umieścił piłkę w bramce, ale sędzia dopatrzył się w tej akcji spalonego i gola nie uznał. Wynik do końca rywalizacji już się nie zmienił.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1-3 (0-1)

Mateusz Klichowicz 66' - Maciej Mańka 37', 58', Jakub Vojtuš 69'.  

Żółte kartki: Mateusz Klichowicz - Omar Monterde, Maciej Mańka.

Sandecja: Marek Kozioł - Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Damian Chmiel, Radosław Kanach (72' Dawid Flaszka), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Dominik Kun - Mariusz Gabrych (64' Kamil Ogorzały), Mateusz Klichowicz (85' Bartłomiej Dudzic).

GKS: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej (17' Keon Daniel), Marcin Kowalczyk, Dawid Abramowicz - Hubert Adamczyk, Jakub Piątek, Sebastian Steblecki, Łukasz Grzeszczyk, Omar Monterde (79' Edgar Bernhardt) - Jakub Vojtuš.

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

MŚ ([email protected]). Fot. Jarosław ParaDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020