Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
14/03/2016 - 12:50

Nowosądeckie Karate Kyokushin zdobywa kolejne medale

Nowosądeccy karatecy udanie reprezentowali Nowy Sącz na Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin w Leżajsku zdobywając 2 złote medale i 3 brązowe.

W mistrzostwach startowało 223 zawodniczek i zawodników z 35 Klubów Karate Polski Południowej. Zawody te były także kwalifikacją do Mistrzostw oraz Pucharu  Polski i Europy.
Reprezentacja Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin wystąpiła w składzie: Szymon Jaskułka, Kamil Piętka, Kamil Kaleta, Dominik Leśniak, Klemens Ogórek, Monika Zarotyńska, Mateusz Zarotyński, Andrzej Talarczyk oraz trener Shihan Andrzej Krawontka, który był także sędzią głównym Mistrzostw i sędzia karate sensei Edward Krawczyk.
Złote medale zdobyli Kamil Piętka aktualny Mistrz Polski Juniorów i zdobywca Pucharu Polski Juniorów 2015 oraz Klemens Ogórek brązowy medalista Mistrzostw Europy 2015.

Wyjątkowo mocno była obsadzona kat. kumite juniorów-65kg w której Kamil aby zdobyć złoty medal musiał pokonać 4-rech kolejno zawodników. W walce finałowej z zawodnikiem z Krosna zwyciężył przed czasem, mając zdecydowaną przewagę. Trener reprezentacji Krosna poddał swojego zawodnika widząc tak mocną przewagę nowosądeckiego karatekę.
Shihan Andrzej Krawontka ma kolejnego  walecznego wojownika karate w klubie i być może nawiąże on do sukcesów najbardziej utytułowanej zawodniczki Ewy Pawlikowskiej. Kamil wszystkie walki w zawodach, w których startował do tej pory - wygrał. Kamil nie walczy standardowo, on przewiduje i wykorzystuje błędy przeciwników. Za kilka miesięcy Kamil Piętka będzie już występował w kategoriach młodzieżowców i seniorów.

Klemens Ogórek także ma dużą renomę na tatami w kraju w kat. młodzików - 60 kg. Walczy niezwykle brawurowo i nieprzewidywalnie, co jest dużą zaletą wojownika karate. Klemens także w kolejnych zawodach okazał się bezkonkurencyjny, pokonując zdecydowanie swoich przeciwników na tatami. Mało brakowało aby w finale tej kategorii spotkało się dwóch zawodników z Nowego Sącza. Jednak Kamil Kaleta musiał zadowolić się brązowym medalem.

Brązowe medale wywalczyli Andrzej Talarczyk w kumite seniorów-75 kg i Szymon Jaskułka w kumite juniorów -60 kg. Szymon Jaskułka w walce półfinałowej został sfaulowany i lekarz zawodów nie dopuścił go do kolejnej walki o wejście do finału.

Dominik Leśniak, Monika Zarotyńska i Mateusz Zarotyński tym razem nie wywalczyli miejsc na podium.
Przed zawodnikami Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin kolejne wyzwania. W Turniejach Międzynarodowych i Ogólnopolskich w Sandomierzu 17 kwietnia, w Limanowej 21 maja oraz w czerwcu we Wieliczce i Nowym Targu,  gdzie będą występować  w szerszym składzie,  już z kategoriami dzieci i kadetów.

Kadra szkoleniowa klubu w składzie: trener Shihan Andrzej Krawontka 5 dan oraz instruktorzy sportu Sensei Łukasz Krawontka 2 dan, Edward Krawczyk 2 dan i Sempai Robert Popardowski 1 kyu systematycznie przygotowują  kolejnych zawodników na treningach w nowosądeckim MOSiR w DOJO  i na letnim obozie karate w Rytrze.