Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
05/04/2019 - 15:25

Nowy Sącz: Koszulka krakowskiego klubu do pary dla Tadeusza Gizy

Kilka tygodni temu sądeczanin Tadeusz Giza, syn legendarnego generała Józefa Gizy obchodził uroczyście w sądeckim ratuszu swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Wtedy dostojny jubilat otrzymał między innymi koszulkę jego ukochanego klubu – Sandecji oraz „futbolówkę” z autografami piłkarzy „biało-czarnych”. Teraz jubilat może pochwalić się drugą koszulką, ale w innych barwach klubowych. Koszulką Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia . Widnieje na niej numer 90.


Tadeusz Giza, ogromny fan sportu, szczególnie piłki nożnej w latach 1948 – 1949 grał jako bramkarz w klubie sportowym „Cracovia”, a w latach 1949 - 1952 w klubie sportowym Sandecja. Z tym ostatnim klubem rozegrał około siedemdziesięciu spotkań. Odkąd zakończył karierę sportową jest zagorzałym kibicem Sandecji. Regularnie bywał na meczach rozgrywanych na stadionie przy ul. Kilińskiego. Teraz gorąco kibicuje zawodnikom. Oczywiście bliski sercu jest mu również krakowski klub piłkarski.

Czytaj także: Wspaniały jubileusz Tadeusza Gizy. Zobacz, jaką koszulkę zawsze chciał mieć

Z okazji 90. urodzin Tadeusz Giza otrzymał także powinszowania od Jakuba Tabisza, wiceprezesa Zarządu MKS Cracovia.

W piśmie nadesłanym z krakowskiego klubu do Tadeusza Gizy czytamy:

- W imieniu całej społeczności Cracovii składam najserdeczniejsze życzenia z okazji 90-tych urodzin. Pana życiorys stanowi i będzie stanowić dla przyszłych zawodników naszej drużyny przykład do naśladowania w zakresie niezłomności i patriotyzmu. W tym szczególnym dniu, proszę przyjąć serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję wytrwałości. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu życzymy Panu zdrowia, pomyślności i pogody ducha, optymizmu na dalsze szczęśliwe lata oraz sportowej energii w podejmowanych przedsięwzięciach i wyzwaniach.

[email protected], fot. arch. Tadeusza Gizy.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)