Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
09/04/2019 - 19:05

Nowy Sącz: Tomasz Michałowski rezygnuje z funkcji prezesa MKS Sandecja

Tomasz Michałowski, prezes spółki MKS Sandecja rezygnuje ze stanowiska z końcem kwietnia. Informacja ta ukazała się dzisiaj na stronie klubu. Tomasz Michałowski tłumaczy, że powodem jego rezygnacji były względy osobiste. Następca ma być wyłoniony w ogłoszonym przez władze miasta konkursie.

Przypomnijmy, że Tomasz Michałowski piastował funkcję prezesa od czerwca ubiegłego roku. Wtedy Rada Nadzorcza spółki powołała go na to stanowisko. Zastąpił on wówczas Grzegorza Haslika.

Prezes Michałowski objął funkcję prezesa już po tym, jak drużyna Sandecji spadła z Ekstraklasy do I Ligi. Kierował klubem przez dziesięć miesięcy i był to okres bardzo pracowity.

Jaka jest sytuacja miejskiej spółki? Miasto boryka się ze znalezieniem pieniędzy na utrzymanie klubu. Niedawno, na  polecenie nowego prezydenta miasta Ludomira Handzla został w spółce MKS Sandecja przeprowadzony audyt. Jego wyniki przedstawione przez prezydenta, nie napawały, niestety optymizmem. Nowy prezes, jeśli zostanie on wyłoniony w konkursie, stanie między innymi przed perspektywą szukania sponsorów dla klubu.

Czytaj także: Nowy Sącz: jaka przyszłość Sandecji? Audyt gotowy i wiele pytań

W oświadczeniu prezesa Tomasza Michałowskiego, które zostało zamieszczone na oficjalnej stronie klubu czytamy:  

"Podjąłem decyzję, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu MKS Sandecja S.A. Powodem mojej rezygnacji są kwestie osobiste.

Czytaj także: Sandecja: radni odrzucili prezydenckie pomysły. Pat trwa

Decydując się na objęcie tej funkcji w czerwcu ubiegłego roku postawiłem sobie dwa, podstawowe zadania. Po pierwsze, utrzymanie drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi, co jak wskazuje historia drużyn, poprzednio zdegradowanych z ekstraklasy nie jest zadaniem łatwym. Drugim priorytetem było dla mnie uporządkowanie spraw związanych z Akademią Sandecja, która powinna być kołem zamachowym dla rozwoju całego klubu.

Podczas tego okresu dane mi było poznać wielu wspaniałych ludzi, autentycznie oddanych Klubowi. Dziękuję przede wszystkim: piłkarzom, trenerom, a także Panu Prezydentowi Ludomirowi Handzlowi oraz jego poprzednikowi Panu Ryszardowi Nowakowi. Słowa podziękowania kieruję też do Radnych Rady Miasta za podejmowanie pozytywnych uchwał dotyczących sportu w naszym mieście w tym klubu Sandecja.  Wyrazy wdzięczności ślę też w kierunku sponsorów, rodziców zawodników i wszystkich tych, którzy byli przy klubie przez cały ten czas. 

Szczególne słowa podziękowania składam też na ręce wszystkich kibiców, którzy pomimo spadku z ekstraklasy nie odwrócili się od klubu. Jeżeli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam. Przepraszam też każdego, kto w wyniku moich działań bądź decyzji poczuł się urażony. Nie było to moją intencją. 

Pod koniec kwietnia, przed moim ustąpieniem z funkcji Prezesa Zarządu przedstawię do Państwa opinii szczegółowe sprawozdanie z okresu w jakim zarządzałem MKS Sandecja S.A.

Jednocześnie informuję, że Rada Nadzorcza w najbliższych dniach rozpisze konkurs na stanowisko nowego Prezesa Zarządu MKS Sandecja S.A."

Praca na rzecz klubu Sandecja była dla mnie zaszczytem!

Z poważaniem

Tomasz Michałowski

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM., oświadczenie - źródło: MKS Sandecja.Dziękujemy za przesłanie błędu