Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
22/02/2018 - 17:10

Ogórki Małosłone nie miały sobie równych. Rozegrano halowe mistrzostwa piłkarskie

W ramach akcji Bezpieczne Ferie rozegrano Halowe Mistrzostwa Nowego Sącza Dzikich Drużyn U-20. Zawody odbyły się w hali MOSiR przy ulicy Na Rurach.

W turnieju wzięło udział 27 drużyn liczących łącznie ponad 170 zawodników. Do rywalizacji przystąpili: Pogromcy, Cichobiegi, JD Pasikoniki, FC Kućki, Harpagany, 50 Twarzy Złomiarzy, Alken Group 40, Gang Sebastiana, Ptaszkowa Team, Szatany, ZS Strzelec OSW 2, Dzika Brzezna, FC Hasmandar, Rokita Team, Ogórki Małosłone, Bąki Team, Młodziki, Chłopcy z Watfordu, ZS Strzelec OSW 1, Grzyby, Amatorzy, Ebola, Mocny Full, Koko Jambo, Somsiedzi, JD Orka oraz Wybrzeże Klatki Schodowej.

- Grano w fazie wstępnej 8 grup po 3 i 4 drużyny oraz mecze każdy z każdym. Z grup awans uzyskiwały po 2 najlepsze ekipy i tworzyła się drabinka pucharowa. Turniej wygrały Ogórki Małosłone pokonując w finale Somsiedzi 3:0, natomiast 3 miejsce zajęła drużyna Alken Group 40 wygrywając JD Orka 2:1 - powiedział nam Dawid Dumana z sądeckiego Miejskiego Ośrodka Sportu.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Tomasz Saczka - Somsiedzi
Najlepszym zawodnikiem był Konrad Błaszczyk - Ogórki Małosłone

1. Miejsce - Ogórki Małosłone: K. Krerowicz,  K. Błaszczyk, D. Mąka, A. Ruchała, P. Jagiełka, B. Kohli, K. Chruślicki
2. Miejsce - Somsiedzi: O. Słaby, K. Rejentowicz, Sz. Uryga, W. Bodziony, P. Boryczko, J. Wąsowicz
3. Miejsce - Alken Group 40: P. Janik, Sz. Olchawa, J. Chomoncik, P. Dudek, A. Rejentowicz, M. Zawartka, A. Fryzowicz.


- Była już to 4 edycja szkolnego halowego turnieju piłki nożnej dzikich drużyn. Tym razem rywalizowano na hali sportowej na Rurach i odbyło się to w czasie ferii. Maksymalnym wiekiem uczestników był 98 rocznik oraz młodsi. W zawodach wzięło udział ponad 170 młodych chłopców, tworząc 27 teamów z całego Nowego Sącza i nie tylko. Grano w czwartek i piątek mecze grupowe, a finały w niedziele. Do wyłonienia zwycięzców było potrzebne do rozegrania aż 49 spotkań - powiedział nam przedstawiciel organizatorów. 

Uczestnicy rywalizowali sportowo, ale również dobrze się bawili. - Były emocje, były niespodzianki, piękne bramki i parady bramkarzy. Wszystko to co jest pięknie w tej dyscyplinie sportowej. Myślę, że taka forma wypełniania młodym ludziom wolnego czasu sprawdza się rewelacyjnie, gdyż robią to co lubią, czyli realizują swoje pasje, uczą się sportowej rywalizacji, a przede wszystkim świetnie się bawią i dbają o zdrowie w ramach kultury fizycznej - podkreślił organizator Dawid Dumana.

- Z tego miejsca chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom turnieju oraz triumfatorom. Wszyscy dobrze się bawili i z niecierpliwością pytają o kolejne turnieje. Na podziękowania zasługują Błażej Targosz, Tomasz Baliczek, Paweł Szczurek, a także organizacje MOSIR, MOS, OZPN za włączenie się w organizację turnieju - podsumował organizator.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info). Fot. OrganizatorDziękujemy za przesłanie błędu