Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
05/10/2019 - 10:05

Ośrodek Zdrowia w Muszynie to przychodnia najbardziej przyjazna pacjentowi

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie zarządzany przez Katarzynę Kucia-Garncarczyk zajął pierwsze miejsce w plebiscycie pod hasłem „Przychodnia przyjazna pacjentowi” , organizowanym przez Fundację Sądecką. To wyjątkowe wyróżnienie, bo przyznawane przez pacjentów.

W ramach podpisanego kontraktu z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczenia zdrowotne udziela bezpłatnie.

Ośrodek istnieje od 20 lat, od pewnego czasu ma filię w Żegiestowie, w Wiejskim Ośrodku Zdrowia. Kadra lecznicy stale podnosi swoje kwalifikacje. Jej zarząd dba o wprowadzanie coraz to nowych świadczeń i zabezpieczenie kontraktów z NFZ na właściwym, adekwatnym do potrzeb pacjentów poziomie.

Pacjenci wybrali: Pacjenci zadecydowali - SPZPOZ w Muszynie to najprzyjaźniejsza im przychodnia!

Katarzyna Kucia-Garncarczyk

- Stawiamy sobie za cel zapewnienie jak najwyższego poziomu usług zdrowotnych dla mieszkańców Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, a także osób mieszkającym poza tym terenem, ale zgłaszającym się do nas w celu otrzymania świadczeń zdrowotnych ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia - mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, dyrektor ośrodka. - Nasz personel stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Staramy się, aby standard pomieszczeń i sprzętu medycznego spełniał wymagane kryteria, a zakres usług był coraz szerszy.

Pacjenci podstawowej opieki zdrowotnej mają zapewnione bezpłatne konsultacje ze specjalistami: diabetologiem, endokrynologiem, dermatolologiem oraz otolaryngiem. W trosce o najmłodsze pokolenie placówka zapewnia opiekę pielęgniarek szkolnych we wszystkich szkołach położonych w mieście i gminie Muszyna.

Lecznica posiada Poradnię Położniczo - Ginekologiczną. Usługi obejmują kompleksową opieką dla kobiet w ciąży, od pierwszych tygodni aż do momentu rozwiązania, jak też pań borykających się z problemami nietrzymania moczu, endometriozą, mięśniakami macicy, stanami zapalnymi, guzami narządu rodnego, wadami wrodzonymi itp.

Gabinet ginekologiczny wyposażony jest w sprzęt do wykonywania bezpłatnych badań cytologicznych, w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

W placówce działa poradnia rehabilitacja i fizjoterapeuta. Lecznica zapewnia również pielęgniarską domową opiekę długoterminową.

Od maja 2019 roku na pomoc mogą liczyć pacjenci borykający się z chorobą cukrzycową, którzy często mają wątpliwości: czy prawidłowo określają poziom glukozy, właściwie stosują zapisane lekarstwa, prawidłowo wstrzykują insulinę oraz, jak pogodzić dietę z przyjmowanymi lekarstwami. Edukator cukrzycowy jest dostępny dwie soboty w miesiącu, oraz na indywidualnie umówionych spotkaniach.

Potwierdzeniem rzetelności, solidności i jakości świadczonych w SPZPOZ w Muszynie usług są uzyskane certyfikaty: Certyfikat ISO 9001:2015 oraz Certyfikat akredytacyjny nadawany przez Ministra Zdrowia potwierdzający spełnianie przez jednostkę standardów akredytacyjnych dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie. ul. Zefirka 6, 33-370 Muszyna. Zakład świadczy usługi zdrowotne, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 18.00

(MK) fot. aut. , video Andrzej GulewiczDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)