Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
26/07/2017 - 13:25

Podsumowanie VI edycji Biegu i Marszu Piwniczanki

Za nami kolejny już Bieg i Marsz Piwniczanki. Uczestnicy pomimo trudów upalnej pogody zaprezentowali wysoki poziom sportowych zmagań, organizatorzy natomiast dołożyli wszelkich starań, aby w takich warunkach zapewnić startującym odpowiednie warunki i bezpieczeństwo. Warto podsumować tę edycje biegowego wydarzenia.

- Szósta edycja biegu i marszu Piwniczanki zgromadziła na starcie  213 uczestników z regionu Małopolski, a także innych miast w Polsce. Szczegółowy podział  startujących to 135 osób w biegu, 58 w marszu i krótkim biegu na 5,5 kilometra oraz 20 w małym biegu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na 1,4 km. Zawody odbywały się w upale sięgającym ponad 30 stopni Celsjusza. Trasa przebiegała od startu w rynku przez Młodów, Głębokie, Radwanów i ponownie do centrum. Całość dystansu liczyła 9,2 km przy niewielkich wzniesieniach, z ostatnim podbiegiem do piwniczańskiego rynku. Na trasie były trzy punkty z wodą do picia i gąbki do schłodzenia organizmu - zrelacjonował Marian Dobosz, dyrektor zawodów.

Triumfatorzy poszczególnych kategorii, za to sportowe osiągnięcie w trudnych warunkach zasłużyli na wyróżnienie.

- Zwycięstwo w biegu głównym wywalczył wśród mężczyzn Tomasz Pociecha z Krygu, natomiast najlepsza z kobiet była Regina Kulka z Ropy. Oni także zwyciężyli w ubiegłorocznej edycji .W nordic walking zwycięzcami okazali się Joanna Szurek z Gorlic oraz Robert Janocha z Krosna. W małym biegu pierwsze miejsca zajęli Mateusz Borzęcki z Przysietnicy i Katarzyna Janocha z Krosna. Najlepszym uczestnikami z terenu miasta i gminy Piwniczna Zdrój zostali Mariusz Izworski i Anna Wańczyk. Najmłodszym startującym był Jakub Sarnik,a najstarszym Kazimierz Wawrzyniak z Nowego Sącza. Najlepszymi zawodnikami z powiatu nowosądeckiego zostali Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza i Anna Bodziony z Niskowej.  Po zakończeniu zmagań uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z ryciną kompleksu piwniczańskich basenów wzdłuż których przebiegała trasa - dodał organizator.

- Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu .Ze sportowym pozdrowieniem - zakończył Marian Dobosz.

Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Marek Pławiak. Impreza miała również rangę Mistrzostw Ziemi Sądeckiej w nordic walking. Honorowym starterem do wszystkich biegów był radny powiatowy Marian Dobosz. Sponsorem strategicznym natomiast Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka”  z Piwnicznej Zdroju, którą na ceremonii zakończenia reprezentowali prezes Ryszard Skwarczek i jego zastępca Jan Kumorek. Na koniec dokonano również dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza miasta i gminy Piwniczna Zdrój - Zbigniewa Janeczka i prezesów "Piwniczanki", a wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

Podziękowania  należą się naszym sponsorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej - główny organizator.

Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” - sponsor strategiczny.

Powiat nowosądecki, Kawiarnia-Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski, Ski Hotel - Sucha Dolina, Hotel Piwniczna, Hotel Perła Południa, Ultrek,Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków, MTM Rytro, Bank Spółdzielczy Piwniczna, Pijalnia Artystyczna Piwniczna, Rolbud Instal, Nadleśnictwo Piwniczna, Spar - Delikatesy u Janusza .

Podziękowania należą się również: Komisariatowi w Piwnicznej Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza, Strażakom z terenu miasta i gminy Piwnicznej Zdroju (OSP Piwniczna Zdrój, OSP Głębokie, OSP Kosarzyska, OSP Wierchomla, OSP Łomnica Zdrój).

Dziękujemy także wolontariuszom i ich opiekunom za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą na trasie z Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju i Szkoły Podstawowej w Głębokiem.                  

Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl  za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem. Tam również znajdują się szczegółowe wyniki i zdjęcia.

MŚ. Fot. Natalia Podsadowska, Ladislaw Maras.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)