Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
30/05/2019 - 15:40

Powalczmy wspólnie o zdrowie Błażejka. Liczy się każdy grosz!

Błażej Frączek z Łabowej ma zaledwie 9 lat, a już został bardzo dotkliwie doświadczony przez życie. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową na odcinku L3-L5. Chłopiec ma niedowład kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, lordozę kręgosłupa oraz ogromne przykurcze biodrowe. Po wyjściu ze szpitala zaczął codzienną, intensywną rehabilitację.

- Konsultowaliśmy syna u najlepszych specjalistów w Polsce. Zadawaliśmy zawsze  te same pytania – czy syn stanie kiedyś na nogi? Czy będzie umiał chodzić? Co jeszcze możemy zrobić, aby mu pomóc i aby w przyszłości nie okazało się, że coś przeoczyliśmy – mówi Łucja Frączek, mama Błażejka.

Chłopiec przeszedł już szereg operacji w Polsce. Ma zoperowane między innymi przykurcze biodrowe, które nie pozwalały mu się wyprostować, powodowały większą lordozę kręgosłupa oraz stwarzały wielki problem w codziennym funkcjonowaniu. Niestety operacja nie przyniosła oczekiwanych efektów.

- Wraz ze wzrostem syna, przykurcze biodrowe robią się coraz większe, dlatego też zostaliśmy zmuszeni do podjęcia kolejnych działań. W tym roku zdecydowaliśmy się na konsultację u dwóch niemieckich lekarzy. Zaświeciła się iskierka nadziei... – wyjaśnia pani Łucja. - Lekarze powiedzieli, że trzeba jak najszybciej zlikwidować istniejące przykurcze i po operacji zaopatrzyć Błażeja w odpowiedni sprzęt ortopedyczny, aby zapobiec ich nawrotom.

Jedną z klinik, w której wykonuje się takie operacje jest ciesząca się dobrą opinią klinika w Aschau. Termin operacji został wyznaczony na 27 czerwca 2019.

- Mamy bardzo mało czasu, aby zebrać środki na zaplanowaną operację. Dlatego my, jako rodzice, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc. Chcemy dać szansę naszemu synkowi, aby mógł stanąć prosto na nogach i poruszać się o kulach. Chcemy mu dać szansę ma nowe, łatwiejsze życie – mówi Łucja Frączek.

Każdy z nas może pomóc! Wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na specjalnie założone konto na stronie „Siepomaga”. Liczy się każdy grosz! Dziękujemy za wszelką pomoc.

RG [email protected], Fot. Łucja FrączekDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)