Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
21/01/2017 - 20:25

Puchar Świata Zakopane 2017. W konkursie drużynowym Polacy na podium [ZDJĘCIA]

To nie było Zakopane. Dziś była to biało-czerwona Kraina Czarów. W zimowej stolicy Polski odbył się dziś XXI Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Do Zakopanego przyjechali kibice z całego świata oraz z wielu zakątków Polski. Nie zabrakło też naszych. Sądeczan.

Puchar Świata w Zakopanem 21.01.2017Na Puchar Świata przyjeżdżam co roku. Jest tu cudowna atmosfera i bajkowa sceneria gór - mówi Daniel z Nowego Sącza. Nie wierzycie? Spróbujcie. Tu najlepiej widać, że skoki narciarskie są dla wielu Polaków sportem narodowym, a Puchar Świata w Zakopanem to dla nich niemal święto. Zwłaszcza, kiedy nasi skoczkowie odnoszą takie sukcesy.

Dzisiaj w drużynowym konkursie skoków narciarskich zwyciężyli Niemcy. Nasi skoczkowie nie zawiedli jednak kibiców. W pięknym stylu wyskakali drugie miejsce. Na podium znaleźli się też Słoweńcy.

Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który w obu seriach zaprezentował się wyśmienicie. Kamil Stoch, po pierwszym, słabszym skoku, zrehabilitował się w drugiej serii uzyskując 136 metrów. Maciej Kot zaprezentował dwa równe i dalekie skoki, a Dawid Kubacki uzyskał odległość na miarę swoich możliwości, jednocześnie udowadniając, że trener powołując go do kadry, podjął słuszną decyzję.

Jutro drugi dzień zawodów. Emocji nie zabraknie podczas konkursu indywidualnego

A co jeszcze serwuje nam Zakopane podczas tego weekendu? Mróz, śnieg, oscypki, kwaśnica, góralska muzyka, biało-czerwone flagi, tłumy kibiców oraz gorącą atmosferę i zwyczajowe atrakcje, związane ze skokami. Ostrzegam, taki wyjazd jest uzależniający, za rok znów będziecie chcieli tu być. Zapraszam do obejrzenia barwnej fotorelacji z dzisiejszego dnia. (Ang)

Drużynowy Puchar Świata w Zakopanem [ZDJĘCIA] Polacy na podium!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)