Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
09/04/2014 - 09:01

Puchar Polski – Ćwierćfinały OZPN Nowy Sącz. Poprad gra dalej

W Barcicach rozegrano meczu w ramach Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz. Gospodarze podejmowali trzecioligowca z Muszyny i przegrali, choć byli blisko niespodzianki.

MKS Poprad Machnik Muszyna – LKS Barciczanka Barcice 3-2 (3-1)
1:0 Podgórniak 3, 2:0 Zachariasz 14, 3:0 Podgórniak 33, 3:1 Wiktor 45, 3:2 K. Tokarczyk 72.

Barciczanka: Jacenik: Wiktor, Baran, Solarz, Lupa (35 D. Tokarczyk), Krupa, Janik, Chochorowski - K. Tokarczyk (83 Góra), A. Zawiślan, M. Nowak ( 75 Maślejak)
Poprad: Różalski (46 Duda) – Szczepanik, Merklinger, Saratowicz (60 Olbrycht), Grzyb – Szambelan, Podgórniak, Janur, Bomba, Zachariasz (70 Iwanicki), D. Polański (46 Tokarz).

Kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby nie jego początek. Już w 3 minucie Podgórniak wykorzystał podanie od Janura i lobem nad Bieńkiem posłał piłkę do siatki gospodarzy. Zespół z Barcic ruszył do odrabiania strat, ale skończyło się źle. W 14 minucie doświadczony Zachariasz podwyższył wynik na 2-0 dla Popradu. Od tego momentu nieco załamani gospodarze skupili się na obronie, ale to też niewiele dało, bowiem w 33 minucie Szambelan popisał się efektowną akcją. Mijając kolejnych obrońców rywali wyłożył piłkę Podgórniakowi, a ten z pola karnego posłał ją do siatki obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Zanosiło się na pogrom. Ale ta strata pobudziła zawodników z Barcic do walki i tuż przed przerwą zdobyli pierwszego gola. Ładną akcją popisał się Wiktor pokonując Różalskiego.
Po zmianie stron i męskich rozmowach w szatni Barciczanka nie mając nic do stracenia zaatakowała. To przyniosło efekt, bo w 72 minucie strzałem pod poprzeczkę K. Tokarczyk zdobył kontaktowego gola. Od tego momentu na boisku w Barcicach zaczęło się znów dobre granie. Gospodarze widząc szanse na remis atakowali. Niestety dobrze broniący się Poprad nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i to mineralni zagrają w półfinałach Pucharu Polski.