Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
20/07/2012 - 09:59

Rekordowy Festiwal Biegowy w Krynicy, a zapisy wciąż trwają

Do rozpoczęcia Festiwalu Biegowego pozostało ok., 50 dni, a na liście startowej było dzisiaj rano (piątek 20 lipca) zapisanych 4258 osób. To absolutny rekord i z pewnością będzie ponad 5000 osób.

Oczywiście najwięcej chętnych jest z Polski ponad 3900, ale to jest impreza międzynarodowa, w której udział zapowiedzieli reprezentanci z 24 krajów. Z Ukrainy będzie ponad 60 biegaczy. Z Litwy 33, Słowacji 30, Wielkie Brytanii 26, Białorusi 18…
Największym powodzeniem cieszy się bieg na 10 km, w którym chce wystartować blisko 1500 osób (416 kobiet). W maratonie udział weźmie przynajmniej 700 sportowców, ale niezwykłym zainteresowaniem cieszy się też ultramaraton (100 km). Z górami i sobą chce się zmierzyć 531 osób, w tym 41 kobiet. Ale uwaga – to nie jest jeszcze koniec zapisów.
– Tak dużej i tak różnorodnej imprezy jak nasza nie ma w Polsce – stwierdził pomysłodawca Festiwalu, szef Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski. – Cieszy to, że tyle ludzie chce biegać z nami. Praktycznie w Krynicy każdy znajdzie dystans dla siebie. A przy okazji będzie można spotkać wielu znakomitych sportowców, porozmawiać czy zdobyć autograf. W przyszłym roku w Krynicy odbędą się mistrzostwa Świata w biegach górskich. Tydzień przed naszym Festiwalem odbędzie się podobny bieg pod Mont Blanc, gdzie będziemy, jako organizatorzy obecni zapraszając do Krynicy.
- Festiwal Biegowy bardzo się rozrasta i cieszy się coraz większym powodzeniem w Polsce, ale co ważne także za granicą – opowiada dyrektor organizacyjny Festiwalu Biegowego Tomasz Lipiec. – W tym roku największym powodzenie ma „dziesiątka” na trasie Krynica-Muszyna. Żeby było bezpiecznie na ten czas droga będzie zamknięta dla ruchu. Na starcie pojawi się wielu znakomitych zawodników. Na liście jest np. Radosław Kłeczek – mistrz Polski na 5000 m. To także Paweł Ochal - zwycięzca maratonu warszawskiego, to Antoni Cichończyk, czy Izabela Zatorska wśród kobiet. Nie zabraknie ludzi znanych. Udział zapowiedział prof. Grzegorz Kołodko, Wojciech Staszewski – inicjator „Polska biega”, to olimpijczyk Michał Bartoszak, Kamil Poczwodwroski – mistrz Polski w przełajach. Będzie też walka w Nordic Walking, gdzie wystartuje aktualny mistrz Świata Tomasz Brzeski z Rytra.
Przypominamy, że trwają zapisy na VI Grand Prix Sądeczanina. Ci, którzy zalogują się na stronie zawodów do 24 lipca wezmą udział w losowaniu cennej nagrody.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu