Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
11/10/2018 - 10:55

Różowy Październik, co kobiety mogą zrobić dla swojego zdrowia?

Październik to miesiąc poświęcony walce z rakiem piersi. W całej Polsce organizowane są wtedy różnego rodzaju spotkania i imprezy mające na celu propagowanie zdrowego trybu życia, a przede wszystkim popularyzujące badania profilaktyczne piersi wśród kobiet.

Miasto Nowy Sącz wpisuje się w ten światowy trend, ponieważ w październiku organizowane jest wiele eventów, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa na problem coraz większej liczby zachorowań. Raka piersi diagnozuje się także u coraz młodszych kobiet. Pierwszym wydarzeniem mającym zwrócić uwagę na ten problem był zorganizowany 2 października Marsz Różowej Wstążki, w którym wzięło udział wiele kobiet, które wyszły zwycięsko ze zmagań z chorobą.

Zobacz także: Marsz Różowej Wstążki. Rak piersi można zwalczyć i nadal cieszyć się życiem

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie konferencja pn. "Zdrowe życie-zdrowe piersi" organizowana pod patronatem dr hab. inż. Mariusza Cygnara Rektora PWSZ przez Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna. Konferencja odbędzie się 12 października w Instytucie Zdrowia PWSZ przy ul. Kościuszki 2. Początek o godzinie 14.00.

Podczas konferencji zabiorą głos, między innymi prezes Stowarzyszenia Donna Pani Bożena Kiemystowicz, lekarz onkolog Renata Bogach, czy Krystyna Kronenberger prezes Stowarzyszenia Sądeckich Amazonek. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć, jak żyć, aby zmniejszyć prawdopodobieństwa zachorowania i jak sobie radzić jeśli choroba dotknie właśnie nas.

(KS)Dziękujemy za przesłanie błędu