Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
21/05/2016 - 10:20

Sądeczanie na podium. Cztery brązowe medale w taekwondo

W Giżycku odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sporcie taekwondo olimpijskie. Województwo Małopolskie reprezentowała 13-osobowa grupa zawodników z Krynicy i Mszany Dolnej.

W zawodach wystartowało blisko 360 zawodników i zawodniczek z 61 klubów. Udział zawodników Arcusa wspierało Województwo Małopolskie. Kryniczanie z krainy jezior przywieźli 4 brązowe medale. Wywalczyli je: Roksana Repetowska -37kg, Oliwia Budaj -41kg, Dominika Hojniam -47kg oraz Oliwier Wiewióra -37kg. Jak na Mistrzostwa Polski przystało poziom zawodów był bardzo wysoki. Taekwondo zyskuje coraz większą popularność w kraju. Warto dodać, że w Rio podczas Igrzysk Olimpijskich zobaczymy dwóch polaków  (Karola Robaka z Poznania i Piotra Pazińskiego z Warszawy)  Polacy na Igrzyskach wystartują po raz czwarty

Już za dwa tygodnie w Swarzędzu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. Taekwondziści spod Góry Parkowej przygotowują się do tych zawodów od dłuższego czasu. Liczymy na medal w kategorii młodzieżowej Agnieszki Lewandowskiej naszej najbardziej utytułowanej zawodniczki-  mówi trener Jarosław Jarząb.
W ubiegłym roku był trzecia zarówno w Młodzieżowcach Mistrzostwach Polski jak i wśród seniorek. Spore szanse mają również juniorzy Dominik Kuczaj i Oliwier Zborowski to bardzo obiecujący zawodnicy. 

(oprac. JB)
Fot. Jarek Jarząb

Sądeczanie na podium. Medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo


Dziękujemy za przesłanie błędu