Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/10/2017 - 15:35

Sądeccy urzędnicy porzucili biurka. Zabrali się za dźwiganie ciężarów i cięcie drewna

Zamiast rywalizować na osiągnięcia w swoich gminach zmierzyli się w sportowych konkurencjach. Samorządowcy Sądecczyzny walczyli o najlepsze wyniki w spartakiadzie. Cięli drewno, wozili siano i skakali w dal i biegali na krótkie i długie dystanse.

Samorządowcy Sądecczyzny postanowili rywalizować między sobą na sportowe osiągnięcia  i próbowali swoich sił  w  drugiej edycji  Powiatowej Spartakiady Samorządu i Służb Mundurowych.

Imprezę wymyślił powiatowy radny Stanisław Sułkowski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Powiatu Nowosądeckiego.

- Zależało mi na integracji samorządowców z terenu powiatu, a sportowa rywalizacja świetnie się do tego celu nadaje - wyjaśnia Stanisław Sułkowski.

Na stadionie rywalizowali reprezentanci urzędów miast i gmin z Muszyny, Nawojowej, Rytra, Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. O medale walczyli także urzędnicy z zaprzyjaźnionej z gminą Nawojowa nadmorskiej gminy Wicko.

W biegu przełajowym mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Michał Dudczak (Rytro). Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Nowodworska (KOSG). W sztafecie 4x100 metrów w kategorii samorządów najlepsi okazali się reprezentanci UG w Rytrze. W kategorii służb mundurowych zwyciężyli zawodnicy straży pożarnej. W skoku w dal najlepszy wynik uzyskała Aneta Majocha (Rytro), wśród mężczyzn najdalej skoczył Daniel Skrzypiec (PSP).

W pchnięciu kulą pierwsze miejsce przypadło w udziale Annie Nowodworskiej (KOSG) oraz Stanisławowi Horowskiemu (Nawojowa). W podnoszeniu ciężarka (17 kg) bezkonkurencyjny okazał się powiatowy radny Marek Kwiatkowski. Powiatowa reprezentacja zwyciężyła też zdecydowanie konkurencję, polegającą na przeciąganiu liny. Pokonała wszystkie wystawione w zawodach drużyny. Zdobyła też drugie miejsce w przepychaniu beli słomy na czas. Pierwsze przypadło w udziale reprezentantom Rytra. Zawodnicy z powiatu wywalczyli też pierwsze miejsce w cięciu drewnianej kłody na czas.

- Byliśmy świadkami emocjonującego widowiska i autentycznej integracji - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Na stadionie ważna jest rywalizacja, ale przede wszystkim liczy się to, że mogliśmy być razem i razem świetnie się bawiliśmy.

Powiatowe władze reprezentowali w Nawojowej starosta Marek Pławiak, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch oraz radni Marian Dobosz, Andrzej Gancarz, Marek Kwiatkowski, Wojciech Nalepa, Zofia Mika, Wiesław Pióro, Ryszard Poradowski, Roman Potoniec i Barbara Szarota.

(Jm) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe