Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
21/12/2017 - 17:35

Sądecka Spartakiada Młodzieży „Sportowy Sącz”

W dniach 27, 28, 29 Listopada w hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej odbywała się Sądecka Spartakiada Młodzieży „Sportowy Sącz”. To nowe przedsięwzięcie organizowane w innej formule niż dotychczas rozgrywane międzyszkolne zawody sportowe.

Uczniowie Szkół Podstawowych rywalizowali w piłce ręcznej, unihokeju oraz siatkówce. Impreza odbyła się po raz pierwszy i cieszyła się zainteresowaniem szkół nie tylko z terenu miasta, ale również z poza jego granic.

Kto odpowiadał za organizację tego przedsięwzięcia? - Głównym organizatorem imprezy był sądecki MOSiR we współpracy z MKS Olimpią-Beskid, STS Sandecją oraz  Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Nowym Sączu. Honorowy patronat nad Sądecką Spartakiadą Młodzieży „Sportowy Sącz” sprawował prezydent Ryszard Nowak - powiedziała Lucyna Zygmunt, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. 

Tytuł „Najbardziej Wysportowanej Szkoły” zdobyła SP nr 3, która w łącznej klasyfikacji chłopców i dziewcząt zgromasziła największą ilość punktów w trzech konkurencjach. Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji byli nagradzani w dniu rozgrywania danej konkurencji. W zawodach udział wzięło prawie 400 dzieci z 9 szkół.

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma zamiar w przyszłym roku zorganizować kolejną Spartakiadę dla klas 4-8, a ponadto Spartakiadę dla najmłodszych, czyli uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Pierwsza edycja, to był swoistego rodzaju festiwal sportów miejskich. Dlatego chciałam serdecznie podziękować panom dyrektorom MOSiR Pawłowi Badurze i Bogusławowi Kmakowi za inicjatywę i wszelakie wsparcie podczas organizcji - podsumowała Lucyna Zygmunt, główny koordynator sportowego przedsięwzięcia. 

MŚ ([email protected])

Sądecka Spartakiada Młodzieży „Sportowy Sącz”
Uczniowie Szkół Podstawowych rywalizowali w piłce ręcznej, unihokeju oraz siatkówce.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe