Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
26/03/2018 - 16:20

Sądecki bokser przegrał walkę o pas Mistrza Polski. Andrzej Sołdra szybko znokautowany

W Dzierżoniowie w walce wieczoru, której stawką był mistrzowski pas zmierzyli się Andrzej Sołdra z Robertem Parzęczewskim, uznawanym za perspektywicznego boksera.

Pojedynek odbywał się w limicie wagi półciężkiej, czyli do 79,379 kilogramów. Andrzej Sołdra przystępował do walki z bilansem swoich zawodowych dokonań w postaci 16 zwycięstw, 5 porażek i 1 remisu. W dwóch ostatnich starciach wygrał przez techniczny nokaut, czym zmazał swą złą serię.  

Robert Parzęczewski legitymował się lepszym bilansem walk, bo 18 zwycięstw i 1 porażka. Wygrał 10 pojedynków z rzędu, poprzedzających starcie z Sołdrą z czego aż 8 zakończyło się przed czasem. Jedyną porażkę w karierze popularny „Arab” zanotował w 2015 roku, kiedy to przegrał na punkty.

Konfrontację tych zawodników od szybkiego ataku rozpoczął Sołdra, który rzucił się do ataku. Parzęczewski ze spokojem przyjął ten atak na gardę, po czym przeszedł do skutecznej ofensywy. Jeden z ciosów w półdystansie trafił Sądeczanina, a ten wylądował na deskach i był liczony.

Andrzej Sołdra wstał, był gotowy kontynuować walkę, na co zezwolił mu sędzia. Wówczas przy linach zaatakował go Parzęczewski i skuteczną kombinacją ciosów ponownie powalił. Sądeczanin ponownie zdołał stanąć na nogach, chciał dalszej walki, ale przerwał to sędzia mając na uwadze zdrowie Sołdry.

- Nie ma za bardzo co się rozpisywać, a nawet nie ma o czym. Skończyła się szybko. Szkoda, bo formę miałem naprawdę świetną tylko, że nie zdążyłem tego pokazać. Jeden celny cios zmienił wszystko, a jednocześnie i zakończył. No ale taki jest boks, tutaj nie ma miejsca na błędy - podsumował swój pojedynek Andrzej Sołdra.

MŚ ([email protected]). Fot. FanPage Andrzej SołdraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe