Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
17/12/2013 - 14:14

Sądeckie pogotowie ratunkowe ma dwie nowe karetki

Za około milion złotych Sądeckie Pogotowie Ratunkowe zakupiło z własnych środków dwie nowe karetki wraz z wyposażeniem. Samochody z napędem na cztery koła będą służyć mieszkańcom z terenów gmin Grybów i Łącko.

Uroczystego przecięcia wstęgi, na placu obok budynku starostwa powiatowego w Nowym Sączu, dokonali: starosta nowosądecki Jan Golonka i wicestarosta Mieczysław Kiełbasa, a także dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt oraz zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu Paweł Motyka i radni.  

- Jeszcze nigdy nie przecinałem wstęgi zawieszonej na karetkach. Mam jednak nadzieję, że do nich nie trafię – mówił Jan Golonka, starosta nowosądecki.

- Zdrowych, wesołych świąt. Dobrze Wam życzę, dlatego mam nadzieję, że nie będziecie korzystać z naszej pomocy – dodał Józef Zygmunt, dyrektor pogotowia.

Dwa nowe ambulanse zostały zakupione za pieniądze Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

- Mamy wsparcie od prezydenta Nowego Sącza, co do naszych działań. Mamy także nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli liczyć i na pomoc finansową – zaznaczył Józef Zygmunt.

Pojazdy mają napęd na cztery koła, dlatego dojazd do pacjentów nawet w zimie, będzie teraz ułatwiony.

- Nowe ambulanse zastąpią wysłużone już samochody. Pracujemy w trudnym, górzystym terenie, dlatego te pojazdy szybciej się eksploatują. Na pewno nowe karetki poprawią bazę pogotowia – przekonuje Krzysztof Olejnik, rzecznik Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. – Jeden samochód trafi do podstacji w Łącku, a drugi do podstacji w Grybowie.

Testy pojazdów odbywały się już od lipca tego roku.

- Samochody naprawdę się sprawdzają w naszym terenie. Dojedziemy wszędzie – mówi Jerzy Jasiński, jeździ karetkami pogotowia od 33 lat.

 

(MC)

Fot. MCDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe