Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
07/02/2016 - 22:15

Sandecja kopie w optymizm - wygrywa dwa razy z rzędu

Wczoraj (06. 07.) na Słowacji nasza drużyna rozegrała sparing z wiceliderem tamtejszej drugiej ligi 1. FC Tatran Prešov. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść Sandecji, a bramki zdobyli Filip Piszczek, Wojciech Trochim oraz Bartłomiej Dudzic. Kilka dni wcześniej podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali ligowego rywala Zagłębie Sosnowiec.

Wynik z wczoraj:

1.FC Tatran Prešov 1-3 Sandecja Nowy Sącz

Patrik Jacko 89 - Filip Piszczek 20, Wojciech Trochim 35, Bartłomiej Dudzic 82

I połowa: Łukasz Radliński - Kamil Słaby, Martin Cseh, Grzegorz Baran, Mateusz Bartków - Maciej Małkowski, Matej Nather, Wojciech Trochim, Bartłomiej Kasprzak, Filip Piszczek - Arkadiusz Aleksander.

II połowa: Michał Gliwa - Michał Szeliga, Kamil Słaby, Grzegorz Baran, Bartosz Sobotka - Adrian Danek, Sebastian Szczepański, Oleksandr Tarasenko, Szymon Kuźma, Bartłomiej Dudzic - Josef Ctvrtnicek.

Wcześniej Sandecja ucieszyła kibiców zwycięstwem w meczu sparingowym. Tym razem podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali ligowego rywala Zagłębie Sosnowiec.

Pierwsza bramka tego meczu padła w 16 minucie, po składnej akcji ofensywnej. Filip Piszczek z prawego skrzydła zagrał w pole karne, tam Arkadiusz Aleksander dokładnie zgrał piłkę do Wojciecha Trochima, a ten mocnym strzałem z powietrza umieścił ją w siatce. Drugi gol ustalił wynik spotkania na 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Indywidualnym rajdem lewą stroną boiska, liczącym około 30 metrów, popisał się Bartosz Sobotka, który następnie dośrodkował w pole karne, gdzie Josef Ctvrtnicek opanował futbolówkę i spokojnie skierował ją do bramki przeciwnika.

Zagłębie Sosnowiec 0-2 Sandecja Nowy Sącz

Wojciech Trochim 16, Josef Čtvrtníček 87

Zagłębie Sosnowiec: (I połowa) Matko Perdijić - Grzegorz Fonfara, Łukasz Sołowiej, Ivan Pecha, Žarko Udovičić - Michał Bajdur, Radosław Syguła (30 Łukasz Matusiak), Sebastian Dudek, Robert Bartczak, Martin Pribula - Jakub Arak. (II połowa) Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Łukasz Sołowiej (60 Ricardo Radina), Ivan Pecha, Jovan Ninković - Fabian Klama, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (60 Radosław Syguła), Michał Fidziukiewicz, Maksymilian Dikof - Adrian Paluchowski.

Sandecja Nowy Sącz: (I połowa) Łukasz Radliński - Kamil Słaby, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Mateusz Bartków - Maciej Małkowski, Matej Náther, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Filip Piszczek - Arkadiusz Aleksander. (II połowa) Michał Gliwa - Adrian Danek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Dominik Cheba - Sebastian Szczepański, Ołeksandr Tarasenko, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kasprzak, Dawid Janczyk (70 Szymon Kuźma) - Josef Čtvrtníček.