Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
02/02/2017 - 14:25

Sandecja wygrała sparing bez Nigeryjczyka. Wrócił do domu

Sandecja wygrała w środę mecz sparingowy z II-ligową Puszczą Niepołomice 2-1. Do przerwy było 1:1.

Bramki dla Biało-czarnych zdobyli Wojciech Trochim oraz Michał Szeliga. W drugiej połowie wystąpił przymierzany do kadry Sandecji napastnik Michał Przybyła (dotychczas Korona Kielce).

Trener Radosław Mroczkowski wypróbował dwóch bramkarzy i szesnastu zawodników w polu oraz różne ustawienia.

Sandecja zagrała w składzie:

(I połowa) Michał Gliwa - Lukáš Kubáň, Michal Piter-Bučko, Adrian Jurkowski, Kamil Słaby - Mateusz Wdowiak, Bartłomiej Kasprzak, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski - Maciej Korzym.

(II połowa) Łukasz Radliński - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Adrian Jurkowski, Michał Szeliga - Bartłomiej Dudzic, Wojciech Trochim (60 Wiktor Nowak), Grzegorz Baran (60 Michał Gałecki), Bartłomiej Kasprzak (75 Kacper Smoleń), Maciej Małkowski (60 Adrian Danek) - Michał Przybyła.

Nigeryjczyk nie zagra w Sandecji

Zakończył się kilkudniowy pobyt w Nowym Sączu byłego reprezentanta Nigerii Sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu zdecydował jednak, że Solomon Okoronkwo nie będzie reprezentował barw Sandecji.
Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z 2008 roku trenował z zespołem Sandecji od 2. stycznia. Wziął także udział w sparingu, w  którym rozegrał 45 minut drugiej połowy. "Powodem braku porozumienia obydwu stron były wymagania finansowe zawodnika, które nie były adekwatne do prezentowanej formy" - czytamy na stronie stronie nowosądeckiego klubu.
(s), źrodło: Sandecji Nowy Sącz