Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
09/07/2017 - 12:00

Sandecja zwyciężyła ze słowackim drugoligowcem Partizanem Bardejov. W niedzielę zagra pierwszy mecz w Ekstraklasie

Sandecja rozegrała ostatnie spotkanie w ramach okresu przygotowawczego do rozpoczynającego się sezonu, w którym zadebiutuje w Ekstraklasie. Tym razem piłkarze zmierzyli się z zawodnikami słowackiego klubu – Partizan Bardejov. Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 4-0. Bramki dla naszej drużyny strzelili Aleksander Kolev, Plamen Krachunov, Maciej Korzym i Wojciech Trochim.

Pierwsza połowa meczu była bardzo emocjonująca. Już w 4. minucie jeden z piłkarzy słowackiego klubu przyjął piłkę w polu karnym i oddał strzał. Wielką czujnością wykazał się bramkarz Michał Gliwa, który skutecznie obronił atak.

W 37.minucie z rzutu rożnego Cetnarski dośrodkował do Koleva, który głową oddał strzał na bramkę, wyprowadzając Sandecję na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktową przewagą sądeckiego klubu.

Druga połowa meczu rozpoczęła się szczęśliwie dla Sandecji.  Już w 47. minucie drugiego gola dla naszego zespołu zdobył Plamen Krachunov.

Swoje pięć minut miał także Maciej Korzym, który kwadrans przed zakończeniem spotkania podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Kropkę nad „i” postawił Wojciech Trochim, który w rzucie karnym strzelił czwartego gola dla Sandecji.

W reprezentacji Sandecji ze Słowakami zagrali:  Michal Gliwa (46' Łukasz Radliński) - Lukas Kubań (46' Adrian Basta), Plamen Krachunov, Michal Piter-Bućko, Jonatan Straus (61' Adrian Danek) - Bartłomiej Dudzic (46' Filip Piszczek), Grzegorz Baran (46' Michał Gałecki), Bartłomiej Kasprzak (46' Wojciech Trochim), Mateusz Cetnarski (61' Bartosz Gęsior), Adrian Danek (31' Tomasz Brzyski) - Aleksander Kolev (46' Maciej Korzym).

Już w niedzielę (16 lipca) Sandecja rozegra swój pierwszy mecz w Ekstraklasie z Lechem Poznań.