Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
10/09/2014 - 08:55

Siatkarze SKPS Dunajec Nowy Sącz na progu sezonu

Pracowite wakacje spędzili młodzi adepci Dunajca. Już na początku lipca zawodnicy trenujący mini-siatkówkę uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w mini siatkówce.
- Nasi najmłodsi zawodnicy spisali się znakomicie. „Dwójeczki” – czwartoklasiści zajęli 5 miejsce w Polsce, grający w kategorii „Trójek” – piątoklasiści zajęli 17 miejsce. O medal Mistrzostw Polski otarli się szóstoklasiści grający w kategorii „czwórek” zajmując znakomite 4 miejsce. – podsumował Mistrzostwa Kinder-Sport wiceprezes do spraw sportowych Arkadiusz Dylowicz.

Skład SKPS Dunajec w Mistrzostwach polski Kinder-sport;

- „Dwójki”: Olszewski Jakub, Jacak Jakub, Oliwier Kowalik.
-„ Trójki”: Waligóra Dawid, Salomon Tomasz, Trzop Miłosz, Rynduch Przemysław
- „ Czwórki”: Nowowsiak Maciej, Piotrowski Konrad, Broniszewski Jakub, Wechmann Michał, Kostrzewa Łukasz.

Jeszcze nie minęły emocje związane z Mistrzostwami Polski a już młodzi adepci Sądeckiego Klubu Piłki Siatkowej uczestniczyli w perfekcyjnie przygotowanym przez firmę Wactur obozie we Włoszech.

- Świetny obóz w czasie którego nie brakowało nam niczego począwszy od bardzo dobrego hotelu z wyśmienitym jedzeniem, a skończywszy na świetnej infrastrukturze boisk i miejsc do uprawiania sportów wodnych. Młodzież miała również możliwość zwiedzenia Wenecji czy parku rozrywki Italia In Miniature. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe koszulki ufundowane prze firmę Fakro. Cieszy ponadto, że w hotelu obok zamieszkały także całe rodziny naszych najmłodszych adeptów. Rodzice zawodników brali czynny udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych tym samym nasza siatkarska rodzina staje się coraz większa.- Podsumował obóz trener Leszek Macheta.

Najlepsi zawodnicy reprezentowali Województwo Małopolskie podczas Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich. Tomasz Dylowicz oraz Kamil Zaręba wraz z kadrą Małopolski zdobyli 2 Miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich, natomiast Kacper Wasilewski, Piotr Macheta, Mateusz Gawron i Michał Cichy zajęli 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Zauważony został również trener Łukasz Mężyk który po raz kolejny był w sztabie szkoleniowym Kadry Narodowej Kadetów.

- Tym razem jeden z obozów był równocześnie z reprezentacją Kadetów Brazylii. Wspólne treningi oraz test-mecze były nie tylko niezwykłym przeżyciem, ale również możliwością pracy z najlepszymi trenerami młodzieżowymi w Polsce i na świecie oraz zdobyciem kolejnych doświadczeń w pracy trenerskiej które postaram się jak najlepiej wykorzystać z sądecką młodzieżą – powiedział trener Łukasz Mężyk.


- Aż serce się raduje widząc ile młodzieży trenuje moją ukochaną siatkówkę. Dowodem dobrej pracy w naszym Klubie są kolejne wypożyczenia oraz transfery naszych zawodników do drużyn Młodej Plus Ligi do takich ośrodków jak Częstochowa, Rzeszów, Jastrzębie czy Radom. Moim marzeniem jest żeby kiedyś ci chłopcy wrócili z wypożyczeń i stworzyli mocną drużynę seniorską w Nowym Sączu – rozmarzył się wiceprezes do spraw finansowych Władysław Mężyk.

- Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Sądeczan mamy niespodziankę : w naszym Klubie rusza Siatkarskie Przedszkole do którego zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0-3 podstawówki. Kolejna niespodzianką dla sympatyków siatkówki w Nowym Sączu jest reaktywacja drużyny seniorów która od nowego sezonu wystąpi w rozgrywkach 4 ligi. Te działania oczywiście nie byłyby możliwe bez ciężkiej pracy działaczy, trenerów oraz przyjaciół klubu którym chciałem z tego miejsca serdecznie podziękować. Podziękowania również kieruję do sponsorów SKPS Dunajec: Wydziałowi Kultury i Sportu Miasta Nowego Sącza, Kantorowi Szach, ZRB Kowal, biurze podróży Wactur. Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi firmami chcącymi wspierać siatkówkę w Nowym Sączu. Możliwe jest, że marzenie doktora Mężyka wspólnymi siłami zrealizujemy – zakończył z uśmiechem prezes SKPS Dunajec Nowy Sącz Andrzej Bodziony.

(Rob)
Fot. arch.


 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe