Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
16/01/2013 - 11:14

Siatkówka – III liga kobiet. Gorliczanki w drodze do II ligi

Zespół Ekstrim Gorlice pokonując Poprad Stary Sącz zapewnił sobie miejsce w pierwszej szóstce ligi. Oznacza to udział w grupie drużyn walczących o awans do II ligi.

Ekstrim Gorlice - Poprad Stary Sącz 3:1 (25:20, 24:26, 25:23, 25:23)
Sędziowali: Janusz Wojdyła i Tomasz Bochenek.
Ekstrim: Dynarowicz, Stanisz, Ochab, Jasionowicz, Kania, Piechota, Sarlej, Silczuk, Królikowska – libero, Golba - libero.
Poprad: Bogacka, Górka, Lechowicz, Michalak, Pustułka, Tokarczyk, Machałowska (libero), Tomasiak, Pelc, Janek.
Spotkanie stało na wysokim poziomie, a wygrana nie przyszła gorliczankom łatwo. Już pierwszy set pokazał, że gospodynie musiały wspiąć się na wyżyny umiejętności. Prowadzenie w każdym secie zmieniało się nieustannie. Na dobrą akcję Popradu odpowiadał Ekstrim. Najbardziej emocjonujący był set drugi. Od stanu 16-16 żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć przewagi. Pod koniec rozgrywki większą skutecznością wykazały się siatkarki Popradu doprowadzając do stanu 1-1 w setach. Trzecia część meczu rozpoczął się dla starosądeczanek znakomicie. Po serii bardzo dobrych zagrywek było już 8-2 dla przyjezdnych. Zapowiadała się łatwa wygrana. Tak samo chyba pomyślały zawodniczki z miasta Św. Kingi, bo gospodynie bardzo szybko doprowadziły do remisu 8-8. Od tego momentu na siatce trwała zacięta walka, a seta ładnym atakiem zakończyła Stanisz. Ostatnia partia meczu to skuteczna gra Ekstrimu i w konsekwencji upragnione zwycięstwo.
Gorliczanki mają jeszcze do rozegrania jeden mecz z Cordią Plus Zator na wyjeździe.