Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
07/12/2014 - 21:41

Siatkówka. Muszynianka gorsza od Aluprofu. Było blisko

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna przegrały na wyjeździe z tamtejszym BKS Aluprofem Bielsko-Biała 2:3. Była to dopiero druga porażka "Mineralnych" w tym sezonie.
W pierwszym secie nie brakowało wyrównanej walki punkt za punkt. Niestety, większe pokłady energii zachowały miejscowe, dzięki czemu zwyciężyły tę partię czterema punkami. W kolejnej odsłonie gry, wiele wskazywało na to, że to Aluprof znów będzie lepszy. I początek rzeczywiście zdawał się potwierdzać tę tezę. Gospodynie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, grały składnie i skutecznie. Muszynianki obudziły się po przerwie na żądanie, zaczęły grać agresywniej, szybciej i efektywniej dzięki czemu, tym razem dwoma oczkami, to one przechytrzyły zaskoczonego przeciwnika. Pojedynek mógł się podobać. W trzecim secie, kibice znów oglądali zaciętą grę z dwóch stron. Do czasu. Podopieczne Serwińskiego, po drugiej przerwie technicznej niczym sportowy samochód, szybko odskoczyły swoim przeciwniczkom na kilka punktów. Bezpieczna przewaga okazała się zbawienna. Muszynianka wygrała 25:20. Było 2:1 w setach! Emocje miały jednak dopiero nadejść. Bielszczanki nei zamierzały się bowiem poddać. W czwartej partii, pokazały, że grają do końca. Pomogła im w tym postawa Bamber-Laskowskiej, która atakowała na tyle skutecznie, że BKS wygrał 25:18 i doprowadził do remisu 2:2. Tie-Break rozstrzygał wszystko. Aluprof opromieniony lepszą grą niemal... zgniótł Muszyniankę. Cała drużyna gospodyń grała z wielką ambicją, co w połączeniu z koncetracją sprawiło, że dziesięć oczek przewagi nie było wcale najmniejszym wymiarem kary dla przyjezdnych. Aluprof zwyciężył 3-2.

Już trzynastego grudnia Muszynianka na własnym terenie podejmie beniaminka z Rzeszowa - Developres. Początek meczu o godzinie 17:00.