Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
23/03/2015 - 10:31

Siatkówka. Muszynianka w półfinale! Trener: Było bardzo ciężko

W weekend siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna chciały zrewanżować się Tauronowi Banimexowi MKS Dąbrowie Górniczej za środową porażkę 0:3. I dokonały tego podwójnie. W sobotę „Mineralne” zwyciężyły u siebie 3:2, zaś dzień później nie pozostawiły złudzeń i pokonały rywala 3:0 awansując tym samym do półfinału rozgrywek Orlen Ligi!
Spotkanie rozpoczęło się od nerwowych ruchów z obydwu stron. Przyjezdne potrafiły nawet wyjść na prowadzenie 8:6 ale później obudziła się Muszynianka. Prym w szeregach miejscowych wiodły przede wszystkim Carter, Kurnikowska i Plchotova, które raz po raz swoimi udanymi zagraniami zagrzewały swoje koleżanki do walki. Po wygranej w pierwszym secie 25:19 muszyńscy kibice zaczęli dopingować jeszcze głośniej. W drugim secie dąbrowianki chciały pokazać, że jeszcze nie rezygnują z walki o zwycięstwo. Chciały… ale efekt nie był taki jak planowały. Przy stanie 10:12 trener Serramalera dokonał kilku zmian w zespole ale mimo tego na parkiecie w dalszym ciągu rządziły miejscowe. W końcówce nie brakowało błędów z obydwu stron. In plus na korzyść gości należy zapisać wybronienie czterech piłek setowych z rzędu. Świetną passę dąbrowianek przerwała dopiero Różycka i Muszynianka triumfowała 25:23. Dopiero trzeci set pokazał, że dąbrowianki nie zapomniały jak grać w siatkówkę. Prowadziły już nawet 5:1. W ciągu kilku minut „do życia” wróciły jednak podopieczne Serwińskiego, które szybko złapały kontakt z rywalem. Pod koniec walczono już w stylu „oko za oko, ząb za ząb” ale to gospodynie były konkretniejsze i zasłużenie wygrały 3:0!

- To dla nas bardzo przyjemna sprawa – przyznał w rozmowie z naszym serwisem Bogdan Serwiński trener Muszynianki.

- Wygraliśmy dwa mecze z bardzo dobrym zespołem. Były to arcytrudne potyczki. Przegraliśmy przecież pierwszy mecz w Dąbrowie 0:3. Mówiąc trywialnie byliśmy pod ścianą ale zagraliśmy z olbrzymią determinacją potwierdzając wartość z rundy zasadniczej. Po kontuzji podstawowej siatkarki czyli Sylwii Wojcieskiej to dla nas ogromny sukces. Gra jest w toku. Podejmiemy rywalizację - zapewne z Atomem - i bardzo ambitnie będziemy walczyć o finał – skomentował trener.

W półfinale „Siatkarska Duma Małopolski” zmierzy się ze zwycięzcą z pary: PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź (1:0 dla PGE Atom Trefl Sopot). Rozstrzygnięcie w tej parze poznamy na początku kwietnia.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

Muszynianka: Carter, Różycka, Radenković, Sosnowska, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (libero), Ciaszkiewicz-Lach

MKS: Staniucha-Szczurek, Konieczna, Dziękiewicz, Zakrewskaja, Cemberci, Sobolska, Strasz (libero), Urban, Mancuso, Kaliszuk

MVP: Natalia Kurnikowska