Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
27/04/2012 - 07:33

Siatkówka. W sobotę wielki mecz Rosja – Chorwacja

W Mielcu rozegrany został pierwszy mecz międzypaństwowy Rosja – Chorwacja w siatkówce kobiet. Górą były Rosjanki, które wygrały 5 setów.

Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę w Nowym Sączu, początek godz. 17.30.
- Mimo, że przegraliśmy pięć setów, to jednak samo spotkanie było interesujące – opowiada trener reprezentacji Chorwacji Damir Jurko. – Mój zespół zagrał bardzo dobrze pierwszego seta, później lepsze były rywalki i w piątym znów było dobrze. W Polsce do dyspozycji mam 11 siatkarek, które walczą o wyjazd do Turcji, gdzie odbędą się kwalifikacje do IO. W Nowym Sączu będziemy chcieli wygrać chociaż dwa sety. Rosjanki są bardzo wysokie, a co za tym idzie mają dobry blok. Spróbujemy je zaskoczyć zagrywką. Chcielibyśmy zagrać z polską drużyną, ale to nie zależy ode mnie, ale od naszej Federacji.
- W Polsce nie gramy najsilniejszym skaldem – dodała kapitan reprezentacji Chorwacji Biljana Gligorović. – Z podstawowych siatkarek jest sześć dziewczyn. Z tych, co tutaj grają do dalszych gier zakwalifikują się trzy. Inne koleżanki na razie leczą kontuzje, ale niedługo do nas dołączą.
- Ekipa Rosji przyjechała do Polski w bardzo licznym składzie, bo jest aż 27 osób dodaje organizator meczy Dariusz Grzyb. – Trener Owczynnikow zabrał więcej siatkarek, bo po tych meczach dokona selekcji, a do Turcji pojedzie tylko 14 zawodniczek. Dzięki temu nie ma taryfy ulgowej i mecz są ciekawe. Warto przyjść na mecz, bo gościmy największe gwiazdy siatkówki.
Rosja: Anna Matienko, Tatiana Kosheleva, Evgenia Startseva, Natalia Goncharova, Maria Borsenko, Svetlana Kryuchkova, Julija Merkulova, Maria Perepelkina, Ekaterina Kabeshova, Ekaterina Gamova, Liubov Shaskova, Victoria Kuzyakina, Eugenia Estes, Marina Akulova, Lesja Makhno, Regina Moroz. Trenerem zespołu jest Sergiej Owczinnikow.
Mecz rozegrany będzie w sobotę, w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu, początek, godz. 17.30.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu