Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
18/03/2014 - 08:28

Snowboard. Sądecka olimpijka Joanna Zając zmienia konkurencję?

W Jurgowie na Podhalu zakończyły się mistrzostwa Polski w najbardziej widowiskowej konkurencji SBX, czyli crossie. Bardzo dobrze spisali się sądeczanie. Dawid Wal z Krynicy był pierwszy, a Joanna Zając z Nowego Sącza druga.

Sądeczanka to uczestniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich z half pipe. Jednak od pewnego czasu zawodniczka myśli o zmianie konkurencji. W przeszłości rywalizowała z sukcesami w SBX, teraz wywalczyła wicemistrzostwo kraju w grupie specjalistów tej konkurencji.
- Co do mojej decyzji, czy zmieniam specjalizację, to jeszcze nie wiem jak będzie – mówi Joanna Zając. – W najbliższym czasie będę próbować swoich sił na Pucharze Europy w szwajcarskim Lenk, może po nich będę wiedziała coś więcej. Na razie muszę nabrać dystansu do mijającego sezonu.
Wyniki MP – SBX:
Kobiety: 1. Zuzanna Smykała (AZS AWF Katowice), 2. 2. Joanna Zając (KS Inter Cars Ski Test Kraków), 3. Marzena Zając (UKS Kangur Tychy), 4. Izabela Basta (KKS Krynica), 5. Magdalena Pasko (AZS Katowice), 6. Aleksandra Basta (KKS Krynica).
Mężczyźni: 1. Dawid Wal (KKS Krynica), 2. Maciej Jodko (AZS AWF Katowice), 3. Marcin Bocian (AZS AWF Katowice), 4. Kuba Ossowski (AZS Zakopane), 5. Wiktor Mikołajczyk (KS Inter Cars Ski Test Kraków).
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu