Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
14/12/2013 - 08:43

Snowboard. Sądeczanka Joanna Zając zrobiła krok do Soczi

W fińskiej miejscowości Rukka odbył się Puchar Świata w snowboardzie, w konkurencji half pipe. Sądeczanka wywalczyła 20 miejsce, zdobywając cenne 120 punkty rankingowe.


W tym sezonie zawody w PŚ są niezwykle ważne, bowiem trzeba znaleźć się w czołowej trzydziestce by mieć zagwarantowany udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Celem sądeczanki jest zajmowanie miejsca, najlepiej koło 20 by nie martwić się o wyjazd do Rosji. Startem w Rukka Joanna Zając pokazała, że przygotowała się do walki w tym sezonie dobrze.
Wynik w Finlandii mimo dobrego miejsca sprawił spory niedosyt. Dzień przed startem podczas treningu sądeczanka miała dość niebezpieczny upadek. Mocno uderzyła głową i była obawa co do jej startu. Na szczęście szybko się pozbierała i walczyła. W pierwszym przejeździe chciała zaskoczyć rywalki trudnymi ewolucjami, które przygotowała. Niestety wiązanka ewolucji nie wyszła tak, jak zamierzała. W drugim pojechała z dużą rezerwą, ale pewnie. Dało to 20 miejsce i 120 pkt rankingowych.
Dzisiaj sądeczanka leci na Uniwersjadę do Włoch, gdzie będzie nie tylko walczyła o medale, ale przede wszystkim szlifowała przygotowaną wiązankę skoków i ewolucji. Po Nowym Roku Joanna Zając leci za Ocean, gdzie odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Tam sądeczanka musi poprawić wynik z Finlandii, by postawić przysłowiową kropkę nad „i” kończąc kwalifikacje do Soczi.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu