Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
13/03/2016 - 21:55

Sukces krynickich wojowników w Górach Świętokrzyskich

4 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych medali przywieźli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Arcusa-Krynica z V Otwartych Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim.

W turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięło udział blisko 360. zawodników i zawodniczek z 20. polskich klubów. Zawody rozgrywane były w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów i juniorów. Wyjazd naszych zawodników wspierał Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju.

Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach techniczno –sprawnościowych. Medale zdobyli: Małgosia Włosińska (złoty, srebrny i brązowy) Michał Włosiński (srebrny) Konrad Jarząb (brązowy)

Młodzicy, kadeci i juniorzy  przez 10 godzin toczyli walki na 4 matach.  Odbyło się ponad 250 pojedynków, które sędziowało 20 sędziów. Zawody w Ostrowcu były sprawdzianem dla kadetów i juniorów, którzy w maju wyjadą na Mistrzostwa Polski. Najpierw kadeci 13-15 maja w Giżycku a następnie juniorzy 28 maja we Swarzędzu. Liczymy na kilka medali- mówi trener i Prezes UKS Arcus Jarosław Jarząb.

 
Warto dodać, że w Rio podczas Igrzysk Olimpijskich zobaczymy dwóch Polaków  (Karola Robaka z Poznania i Piotra Pazińskiego z Warszawy)  Polacy na Igrzyskach wystartują po raz czwarty . Liczymy że w przyszłości z naszych juniorów wyrosną olimpijczycy.

Wyniki zawodów:

Młodzicy

Wolanin Liwia – złoty medal, Domiter Piotr – brązowy medal, Hojniak Wiktoria- brązowy medal,

Kadeci

Gierszewska Dominika – Złoty medal, Hojniak Dominika – brązowy medal, Klimkowska Zuzanna – brązowy medal, Kostrz Kacper – srebrny medal, Kostrz Maksymilian – srebrny medal

Juniorzy

Domiter Paweł – złoty medal, Malczewska Vanessa srebrny medal,

Tekst i zdjęcia  Jarosław Jarząb

Sukces krynickich wojowników w Górach Świętokrzyskich


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)