Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
10/03/2013 - 20:13

Taekwondo. II Otwarte mistrzostwa Gór Świętkorzyskich

Dziesięcioro zawodników Arcusa zdobyło łącznie 13 medali w II Otwartych Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w taekwondo olimpijskim.

W turnieju udział wzięło ponad 250 zawodników z Polski i Słowacji zmagających się w konkurencjach sprawnościowych, technicznych i walkach. Podczas zawodów odbył się również kurs sędziowski, który ukończyło pięcioro kandydatów z Małopolski.
- Zawodnicy Arcus Krynica zaprezentowali się dobrze – opowiada prezes klubu oraz trener Jarosław Jarząb. – To bardzo cieszy, że nasza młodzież podtrzymuje tradycje klubu. Jednak nic samo nie przychodzi, to efekt systematycznych treningów. Jestem przekonany, że doświadczenia zdobyte w Ostrowcu będą procentowały w niedalekiej przyszłości.
W konkurencjach sprawnościowych dzieci medale zdobyli: Igor Zborowski (dwa brązowe), Roksana Repetowska (dwa brązowe), Julia Płachecka(jeden brązowy), Wiktoria Sopata (srebrny medal) W konkurencji technicznej – układach formalnych (poomse) Wiktoria Sopata srebrny medal, Wanessa Malczewska brązowy medal. W kategorii poomse kadetów zwyciężyła Natalia Kiczka, którą sędziowie wyróżnili dodatkową nagrodą za najlepszego technika całych zawodów. W konkurencji walk złoto w kat. 61 kg wywalczył ubiegłoroczny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Piotr Mużelak. Również złoty medal wywalczył Dominik Płachta w kategorii 57 kg. Po zaciętym pojedynku z zawodniczką z Puław srebrny medal wywalczyła w kategorii 44 kg Natalia Kiczka. Również srebro wywalczyła Wanessa Malczewska w kat. 36 kg brązowy medal zdobył Paweł Domiter kat. 53 kg.