23/10/2016 - 21:40

Taekwondo: Natalia Kiczka - mistrzyni z Krynicy Zdroju

Natalia Kiczka UKS Arcus Krynica wywalczyła brązowy medal w kat. wagowej 67 kg podczas XXXV Mistrzostw Polski seniorów w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w minioną sobotę (22 października) w Kętrzynie.

Warto dodać, że Natalia jest juniorką, uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Muszynie. Niespełna tydzień temu po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją powróciła na matę i w Pucharze Polski w Krynicy-Zdroju zdobyła złoty medal.

Natalia ma w swoim dorobku medale Mistrzostw Polski kadetów (2013) i juniorów (2014)i  jak widać wraca do formy.

- W przyszłym sezonie ma spore szanse, by dostać się do kadry narodowej – mówi trener Jarosław Jarząb. -  W tym roku czeka ją jeszcze start w Międzynarodowym Turnieju na Słowacji oraz w Pucharze Polski w Olsztynie.

W Kętrzynie Natalia była wraz ze swoim starszym bratem Kamilem, zawodnikiem AZS AWF Warszawa, a zarazem trenerem taekwondo –  również wychowankiem trenera z Krynicy.

Kamil niestety przegrał walkę z olimpijczykiem z Rio Piotrem Pazińskim i ostatecznie uplasował się na 5. miejscu.