Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
03/07/2014 - 11:15

Tenis stołowy. I Finał LksLigi Tenisa Stołowego w Gminie Korzenna

W gminie Korzenna odbył się I Finał LksLigi Tenisa Stołowego. Emocji nie brakowało. Organizator już teraz zapowiada kontynuację zmagań.
Dopiero ostatni pojedynek meczu finałowego dał odpowiedź kto zostanie pierwszym, drużynowym mistrzem. Emocje sięgały zenitu, gdy po 16 starciach (na 18 możliwych) zarówno Wojnarowa jak i Posadowa miały na swoim koncie po 8 wygranych, a bilans setów wynosił 29:29.

Mecz finałowy miał być wspaniałym widowiskiem. I nim był! Szanse na wygraną rozkładały się po równo. Stąd szybko okazało się że nie tylko ważny jest każdy mecz, ale i nawet set. Początek należał do Wojnarowej. Do debli przystępowała ona prowadząc 3:1, po grze podwójnej był remis 3:3. Posadowa odrobiła straty i powoli zaczęła nawet wychodzić na prowadzenie. Kolejny remis odnotowano przy stanie 5:5, kiedy Jan Kantor z Wojnarowej ograł Marcina Szarka z Posadowej. 3 kolejne pojedynki padły łupem Posadowej i prowadziła już ona 8:6, będąc o krok od zwycięstwa. Wojnarowa nie zamierzała się jednak poddawać. Najpierw Rybowicz ograł Przychodzkiego, za chwilę Garbowski zwyciężył z Szarkiem. Najważniejszym momentem była wygrana 3:0 Rybowicza z Chronowskim. W tym momencie wynik brzmiał 8:8, a sety wynosiły 29:29! O końcowym sukcesie miały decydować ostatnie 2 mecze. Na wysokości zadania stanął Steinhof. W ważnym momencie 3:1 ograł Kantora z Posadowej. Na decydujące, 18 starcie wyszli Damian Przychodzki (Posadowa) i Jan Kantor (Wojnarowa). W lepszej sytuacji był ten drugi. Wojnarowej starczyło urwać seta na remis i 2 do zwycięstwa. Posadowa musiała wygrać 3:0, aby zdobyć I miejsce. Jan Kantor nie zamierzał jednak kalkulować. Pokonał Przychodzkiego w 4 setach i to Wojnarowa została pierwszym mistrzem Gminnej LksLigi Tenisa Stołowego. W meczu o III miejsce obyło się bez niespodzianki. Osłabiona kadrowo Lipnica Wielka uległa Wojnarowej II 6:12.

- Finał był genialną reklamą tenisa stołowego. Emocje, walka i sportowa rywalizacja w duchu fair-play, to najlepsze co może przyciągać kolejne osoby do rywalizacji przy "ping-pongowym" stole. Najlepszym graczem finału był Krzysztof Rybowicz, który wygrał wszystkie indywidualne pojedynki tracąc tylko jednego seta – przyznał Damian Szczerba organizator zawodów.

Puchary, dyplomy oraz medale wręczał uczestnikom pojedynku finałowego wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron - patron rozgrywek, który był pod wrażeniem zarówno poziomu sportowego jak i organizacyjnego ligi. Tak pasjonujących meczów nie ogląda się przecież codziennie. - Podziękowania za zorganizowanie finału należą się Wojnarowej. Szczególnie panom Tomaszowi Obrzutowi za kierowanie całymi rozgrywkami jak i Andrzejowi Łukasikowi za okazaną wszelaką pomoc. Rozgrywki wypaliły i na pewno będzie ich kontynuacja – podsumował Szczerba.