Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
05/03/2018 - 09:30

Tymbark: Przebiegli Tropem Wilczym 1963 metrów. Dlaczego akurat tyle? [Zdjęcia]

4 marca 2018 roku w całej Polsce odbyła się szósta edycja największej otwartej imprezy sportowo-edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku bieg odbył się w 333 miejscowościach w Polsce i 8 zagranicznych miastach, m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Chicago i Wiedniu. Poprzez ten bieg hołd Żołnierzom Wyklętym oddało ok. 70 000 biegaczy. Na Limanowszczyźnie bieg Tropem Wilczym odbył się w Przyszowej.

Już po raz kolejny w tej imprezie uczestniczyli uczniowie ZS im. KEN w Tymbarku, będący członkami Jednostki Strzeleckiej 2007. Tropem Wilczym 1963 metry pokonali: Woźniak Dawid, Kowalczyk Wiesław, Nawieśniak Kamil, Musiał Jakub, Aksamit Mateusz, Pastuszak Michał, Żelazny Anna, Janowiec Karol, Pawlikowska Aneta i Stanisław Opach

Zobacz też: Co się stało z Justyną Kowalczyk? Miał być Sztokholm, jest kroplówka [Zdjęcia]

Dlaczego dystans ma akurat 1963 metry? To symboliczna odległość, nawiązująca do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek. Bieg Tropem Wilczym to projekt mający na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, propagowanie wiedzy o historii najnowszej, w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia i promocja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu. 

Zobacz też: Słopnice: Mamy medalistę w Mistrzostwach Świata! Zobacz walkę w Hiszpanii! [Zdjęcia]

Nie odbyło się bez pucharu dla naszych uczestników. Dawid Woźniak w klasyfikacji generalnej mężczyzn zajął II miejsce i zdobył pamiątkowy puchar. Poprawił jednocześnie swój wynik z poprzedniego roku o jedno miejsce (w 2017 roku zajął w tej samej kategorii 3 miejsce). Na mecie każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy medal.

[email protected], Źródło/Fot. UG TymbarkDziękujemy za przesłanie błędu