Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
20/07/2016 - 04:25

V Bieg i Marsz Piwniczanki

Bieg wystartuje w niedzielę 24 lipca o godzinie 10 z Rynku w Piwnicznej-Zdroju. Trasa prowadzi malowniczą Doliną Popradu.

– Trasa zostaje bez zmian. Uważam, że jest ona w miarę łatwa. Czasem tylko wiatr może przeszkadzać w biegu powrotnym do Piwnicznej. Najbardziej, jako organizator obawiam się jednak o ekstremalne warunki pogodowe. Mam nadzieję, że nie będzie potężnych upałów. Chciałbym też, by uczestnicy pamiętali, że nie zawsze trzeba za wszelką cenę próbować poprawiać swoje wyniki – mówi Marian Dobosz, dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki.

Limit osób startujących w biegu na 9 km wynosi w tym roku 250 oraz 70 osób w marszu nordic walking. W programie imprezy znalazł się też Mały Bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 1,4 km. Zapisy drogą internetowe prowadzone są do 22 lipca.

Pula uczestników jest taka sama jak w ubiegłym roku.

– Widzimy ilu mamy sympatyków i ile osób nas odwiedza regularnie. Pod uwagę bierzemy też to, że będzie to czas urlopów i wyjazdów, dlatego nie spodziewamy się dużego wzrostu biegaczy. Liczymy, że wystartuje w okolicy 180 uczestników – dodaje Dobosz.

5. Bieg Piwniczanki odbędzie się 24 lipca. Start o godzinie 10. Biuro zawodów znajdować się będzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)