Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
12/06/2019 - 14:15

VI Bieg Wierchami z trzema akcjami charytatywnymi

Trzy akcje charytatywne będą mogli wesprzeć uczestnicy VI Biegu Wierchami: licytację na rzecz Krzysztofa Tomasiaka który choruje na zanik mięśni, zbiórkę zakrętek dla Tomka Brzeskiego oraz zbiórka odzieży dla Polaków z Ukrainy.Krzysiek Tomasiak
choruję od dziecka na postępujący zanik mięśni. Potrzebuje nowego wózka, Bez niego jest uwięziony w czterech ścianach. Mimo choroby zasiada w zarządzie LKS „Poprad” Rytro, gdzie pełni funkcję skarbnika. Do pojemnika obok sceny będzie też można wrzucać zakrętki dla Tomka Brzeskiego, który w 2017 roku, podczas zawodów w skialpinizmie wpadł na skałę. Dwa kilogramy nakrętek to dla niego jedna minuta rehabilitacji. Ile minut mu ofiarujemy?

Zobacz też: Kto był najszybszy podczas Małopolskich Biegów Górskich

Podczas VI Biegu Wierchami odbędzie się też zbiórka (pojemnik obok sceny) odzieży, w tym kurtek i butów na rzecz Fundacji Bratnia Dusza. Fundacja po raz kolejny organizuje tę akcję dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Potrzebna jest odzież (wyprana i czysta) biegowa lub codziennego użytku, buty sportowe i zimowe. Dodatkowo zbierana będzie też żywność z długim terminem spożycia, leki, środki opatrunkowe i środki czystości, zabawki (bez pluszaków) i przybory szkolne.

VI Bieg Wierchami odbędzie się w piątek i sobotę 14 i 15 czerwca w Rytrze.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)