Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
30/09/2016 - 17:20

W Nowym Sączu biegali po medale na przełaj

Na stadionie KS "Helena" w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na starcie zjawiło się blisko 800 biegaczy.

Startujące drużyny składały się z 10 reprezentantów szkoły, a zawody przeprowadzone były oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkoły podstawowe rywalizowały na dystansach 10 x 800 metrów (dziewczynki) i 10 x 1000 metrów (chłopcy). W przypadku gimnazjów dystanse były większe: 10 x 1000 metrów (dziewczęta) i 10 x 1500 metrów (chłopcy).

W kategorii szkół podstawowych, wśród dziewcząt najlepsze wyniki zdobyły SP Królowa Górna, SP Podegrodzie oraz SP Krużlowa Wyżna. Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci SP w Rytrze. Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się biegacze z SP nr 1 w Ptaszkowej i SP w Krużlowej Wyżnej.

W kategorii szkół gimnazjalnych wśród dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki Chełmca. Drugie miejsce przypadło w udziale biegaczkom z Łącka, a trzecie wywalczyły uczennice gimnazjum w Łososinie Dolnej. Wśród chłopców najszybsi okazali się reprezentanci gimnazjum w Łącku. Dwa kolejne miejsca wywalczyli biegacze z Jazowska i Stróż.

Na zawody wojewódzkie, które zostaną rozegrane 11 października w Nowym Targu, pojadą zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii.