Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
15/02/2016 - 14:20

Walentynki po siatkarsku. Świetny mecz Muszynianki!

W minioną niedzielę (14.02) w dniu św. Walentego, zespół Polski Cukier Muszynianka Enea w ramach rozgrywek Orlen Ligi w siatkówce podejmował we własnej hali zespół Tauron Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie to zapowiadało się na najciekawsze ze wszystkich meczów 18. kolejki i takie też było. Widowisko stojące na bardzo wysokim poziomie obejrzeli uczniowie z SP i Gimnazjum z Brzeznej oraz SP nr 20 w Nowym Sączu oraz najwierniejsi kibice z Gimnazjum w Marcinkowicach.

Po bardzo ciekawym meczu „mineralne” pokonały zespół gości w trzech setach, tylko w drugim mając trochę kłopotów. Warto nadmienić, że w zespole gości grały byłe lub aktualne reprezentantki Polski: Joanna Staniucha Szczurek, Karolina Różycka, Eleonora Dziękiewicz i Kamila Ganszczyk. Do tej plejady gwiazd doliczyć należy Micha Hancock i Deja Mc Clendon z USA i Rebecca Pavan z Kanady. Na pozycji libero w drużynie Tauronu grała wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i świata w kategoriach młodzieżowych i seniorek w siatkówce plażowej Katarzyna Urban.

Ciekawostką tego spotkania był fakt, że w zespole gości drugim trenerem jest mama, grającej na pozycji libero w zespole z Muszyny... Izabeli Śliwy. Nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać jednej z najbardziej utytułowanych siatkarek polskich w historii pani Magdy, która jest dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Europy i rekordzistką rozegranych spotkań w koszulce z orzełkiem na piersi – 359 meczów.

Bardzo skutecznie w ataku zagrały zdobywczynie 14 pkt. w meczu Adela Helić oraz nasze reprezentacyjne przyjmujące Natalia Kurnikowska 12 pkt. i Anna Grejman 14 pkt., która została wybrana MVP tego meczu.

Po meczu wszystkie siatkarki z Muszyny pozowały do wspólnego zdjęcia z młodymi kibicami z wymienionych wcześniej szkół. Słowa wdzięczności należą się opiekunom grupy, paniom Dorocie Kubiak i Janinie Jurkowskiej ze SP nr 20 oraz panom Krzysztofowi Gąsiorowskiemu i Zbigniewowi Bielowi, którzy w wolnym czasie zaszczepiają dzieciom „bakcyl sportu”, popularyzują siatkówkę w środowisku lokalnym i uczą młodzież zasad fair- play oraz kulturalnego i właściwego sposobu zachowania się podczas imprez sportowych.

Najbliższy mecz we własnej hali Muszynianka zagra 29 lutego o godz. 18.00 (również jak ten mecz z Tauronem, będzie to mecz transmitowany na żywo przez stacje Polsat Sport). Trzymamy kciuki!

Krzysztof Pierzchała

Walentynki po siatkarsku. Świetny mecz Muszynianki!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)