Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 lutego. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
14/11/2019 - 21:25

Wielki sukces małych piłkarzy z Limanowej

W Tauron Arena Kraków rozegrany został finał turnieju Tauron Energetyczny Junior Cup. Wśród najlepszych drużyn rocznika 2010 znaleźli się piłkarze Akademii Piłkarskiej Limanovia.Każdy zespół otrzymał nagrodę. Drużyny, które znalazły się na podium dostały od 15 do 5 tysięcy złotych, a pozostałe po 2 tysiące. Dodatkowo najlepszy team rocznika 2010 poleci na obóz szkoleniowy na Maltę. 

Aż 100 drużyn wzięło udział w turnieju – łącznie 1000 piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. W Wielkim Finale, który został zorganizowany w Krakowie z okazji Święta Niepodległości, wzięło udział po 8 najlepszych zespołów, które wyłoniono w eliminacjach w województwach małopolskim, śląskim i dolnośląskim. W finale drużyny rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie ligowym, czyli „każdy z każdym”. 


- Tauron Energetyczny Junior Cup, to nie tylko  promocja sportu, ale także doskonała okazja do spotkania i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania Niepodległości przez młodzież z południa Polski - tak podsumował turniej Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Już teraz mogę zapowiedzieć, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie - dodał prezes.

W tym roku gościem specjalnym finału był Jerzy Dudek, który wielokrotnie reprezentował Polskę w piłce nożnej i zwyciężył Ligę Mistrzów w 2005 roku. Był bramkarzem Liverpoolu i Realu Madryt. Podczas turnieju przeprowadził z zawodnikami rozgrzewkę. - Te dzieciaki są pełne energii, bardzo mi było trudno przeprowadzić rozgrzewkę, bo ci najmłodsi od razu chcieli grać. Cieszę się, że jest taki turniej, że jest miejsce, gdzie najmłodsi mogą rywalizować - mówił Jerzy Dudek.

Dorota Kudyba, fot. Tauron Polska Energia SA
Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020