Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
31/12/2012 - 13:38

XXII Gorlicki Bieg Sylwestrowy. Rekord na starcie

Ponad 380 (rekord tej imprezy) zawodniczek i zawodników stanęło na starcie XXI Gorlickiego Biegu Sylwestrowego. Byłoby więcej, ale kilkunastu zawodników z Nowego Sącza zatrzymał kilkukilometrowy, jaki utworzył się rano przed Gorlicami.


- Pogoda była znakomita, trasa bardzo fajna i dlatego się cieszę ze zwycięstwa – powiedział na mecie zwycięzca Michał Kaczmarek Grunwald Poznań. – Od początku biegłem sowim tempem kontrolując przebieg wydarzeń na dystansie. Na półmetku miałem kilkadziesiąt metrów przewagi nad goniącymi mnie zawodnikami, w tym Kuba Burghardtem. Warto było przyjechać do Gorlic. Teraz kilka godzin odpoczynku, a później zabawa do białego rana.
- Zająłem trzecie miejsce i nie jestem zadowolony – dodał Jakub Burghardt. – Niestety nie biegło mi się dobrze, bo fizycznie też miałem problemy. Stąd na trasie brakowało luzu, a to spowodowało, że nie mogłem dogonić Michała, ale również Mateusza Maika. Teraz zabieram żonę i na Bal Sylwestrowy, w domu, grzecznie, bo Kasia trenuje.
- Ja nie biegam dla miejsc, ale staram się poprawiać swoje wyniki – stwierdził zmęczony na trasie twórca Festiwalu Biegowego w Krynicy, szef programowy Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski. – Dzisiaj z osiągniętego czasu jest zadowolony bo miałem 40:46. To mój najlepszy wynik na tym dystansie w tym roku. To mnie cieszy.
Bardzo dobrze na 5 kilometrów pobiegła sądeczanka Katarzyna Dulak, która nie dała żadnych szans rywalkom. Na mecie powiedziała: - Bardzo mnie cieszy to zwycięstwo, bo byłam piąta w klasyfikacji ogólnej razem z mężczyznami. Wynik też jest całkiem niezły (0:17:45), a jest po kontuzji i to ciężkiej. Teraz już jest dobrze i bardzo spokojnie dochodzę do swojej optymalnej formy.
- Jestem bardzo zadowolona z wyniku – dodała Katarzyna Kwoka, czołowa polska chodziarka, prywatnie żona Jakuba Burghardta. – Jestem na początku okresu przygotowawczego. Byłam miesiąc w Zakopanem, a ten bieg pokazał, że jest dobrze. Zaraz po Nowym Roku rozpoczynam ciężkie treningi przed nowym sezonem.
Wyniki końcowe:
5 km, mężczyźni: 1. Kamil Gurdak (MKS Nowa Dęba) 0:16:14, 2. Bartosz Gorczyca (ULKS Technik Trzcinica)0:16:19, 3. Paweł Smędowski (Sękowa-ULKS Lipinki) 0:16:26.
Kobiety: 1. Katarzyna Dulak (UKS Budowlani Nowy Sącz) 0:17:45, 2. Aneta Kubit (KKB MOSiR Krosno) 0:21:06, 3. Majka Dyoniziak (LKB Rudnik) 0:21:18.
10 km, mężczyźni: 1. Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań) 0:29:52, 2. Mateusz Maik (AZS Poznań) 0:30:20, 3. Jakub Burghardt (Festiwal Biegowy Krynica Zdrój) 0:30:26.
Kobiety: 1. Valentyna Poltavska (LKN Rudnik) 0:36:39, 2. Anna Wojna (ULKA Lipinki) 0:36:51, 3. Katarzyna Kwoka (UKS Technik Radom) 0:37:05.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu