Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
05/02/2019 - 22:35

XXV OOM: "złoty" alpejczyk Szymon Bębenek na stokach Jaworzyny Krynickiej

Alpejczyk Szymon Bębenek ponownie stanął na podium. Tym razem młody kryniczanin zdobył złoto w super gigancie (SG) i brąz w slalomie gigancie (GS). Obie konkurencje rozegrano w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów na Jaworzynie Krynickiej.

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozpoczęła się 3 lutego. To największa impreza sportowa w Małopolsce. Składa się z wielu konkurencji, rozgrywanych w Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Oświęcimiu, Nowym Targu, Szczawnicy, Krakowie.

-Kończę swoją ostatnią Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieżową, gdyż ostatni rok jestem juniorem,  ze złotem w super gigancie i brązem w slalomie gigancie. – mówi Szymon Bębenek - Przez wszystkie lata udało mi się zgromadzić dwadzieścia medali OOM. Tę ostatnią kończę przedwcześnie przed slalomem z powodu kontuzji, z którą borykam się od Mistrzostw Polski. Teraz planuję wyleczyć się i przygotować do kolejnych wyzwań tego sezonu”

Rywalizacja o medale OOM jest równoznaczna z rywalizacją o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych, jak i juniorów (poza curlingiem, hokejem na lodzie i łyżwiarstwem figurowym).

W Krynicy-Zdroju rywalizują też sportowcy w: curlingu (22-26 luty), jeździe figurowej na lodzie (14-18 luty), hokej (1-3 marca, półfinał i finał), łyżwiarstwo krótkie (8- 11 luty), saneczkarstwo(  21- 24 luty)

(MK) fot. arch. Szymona Bębenka

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________