Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
13/09/2017 - 18:10

Zaskakująca porażka młodych piłkarzy w Centralnej Lidze Juniorów

Podopieczni trenera Tomasza Szczepańskiego doznali pierwszej porażki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15. W trzech poprzednich meczach biało-czarni byli niepokonani. Konfrontacja z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie należała jednak do udanych.

Sandecję można było uznawać za faworyta tej konfrontacji, gdyż dotychczas świetnie spisywała się w rozgrywkach, a w tym meczu miała również dodatkowy atut, czyli grę na własnym boisku. Co więcej, przystępując do konfrontacji z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, nowosądeczanie byli niepokonani, a przeciwnik zaznał już smaku porażki.

Pierwszą bramkę gospodarze stracili w 21 minucie, a gra trzeba przyznać nie wyglądała tak, jak chcieliby tego miejscowi kibice. Brakowało dokładności i skuteczności. Ambitna postawa pozwoliła na odrobienie strat zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy i wydawało się, że będzie to moment przełomowy. Tak się jednak nie stało, bo niewiele po tym jak opadły emocje radości po bramce, rywale strzelili gola dokładnie dwie minuty po trafieniu Sandecji. Następnie piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego nie dali sobie wyrwać prowadzenia aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Akademia Sandecja U-15 - KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:1)

Kacper Kołodziej 47' - Jakub Pawilk 21', Mateusz Ziółkowski 49'

Sandecja: Sierota - Wiewióra, Oleksy, Szkred, Krok - Zygmunt, Kuźma, Kamil Majerski - Salamon, Rutkowski, Konrad Majerski. Na zmiany wchodzili: Kołodziej, Słaby, Włodarczyk, Kwit, Legutko, Wzorek.

- Mecz do zapomnienia, nie ma sensu go komentować - krótko skwitował porażkę trener Tomasz Szczepański.

Obecnie drużyna z Nowego Sącza zajmuje 4 miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15. Dorobek zespołu to 7 punktów i bilans bramkowy 5:3. Liderem jest Wisła Kraków, natomiast podium dopełniają jeszcze SMS Jarosław i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W najbliższej kolejce Sandecja zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce.