Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
09/06/2019 - 22:40

Znad morza w góry. Pokonali na rowerach 1130 km i wjechali na krynicki Deptak

Po raz czwarty Krynicki Rajd Rowerowy, złożony tym razem z 22 kolarzy, przejechał z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. Po 11 dniach w trasie na liczniku cyklistom wybiło ponad 1100 kilometrów, gdy 9 czerwca zameldowali się na krynickim Deptaku.

Trasa z Krynicy Morskiej do Krynicy- Zdroju przebiegała m.in.: przez Tucholę, Biskupin, Milicz, Gniezno, Poznań, Wrocław, Opole, Rybnik, Wadowice, Limanową i Stary Sącz.

Dystans 1130 km miłośnicy dwóch kółek pokonali w 11 dni. Jechali w deszczu i słońcu.

Po drodze zwiedzali liczne muzea, w tym Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Muzeum Indiańskie w Wymysłowie, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu czy Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Przy okazji reklamowali krynickie wody mineralne.

W niedzielne popołudnie (9 czerwca), przy pięknej pogodzie i aplauzie licznej publiczności, zameldowali się na Deptaku w Krynicy-Zdroju.

Uroczystemu wjazdowi kolarzy towarzyszył rodzinny piknik rowerowy. Nie zabrakło występów artystycznych, pokazów sprzętu ratowniczego, pogadanki dla dzieci z przedstawicielami policji na temat bezpiecznego poruszania się na drogach.  

I Krynicki Rajd Rowerowy zorganizowano w ramach współpracy pomiędzy Bogdanem Kałuckim prezesem Krynickiej Organizacji Turystycznej i Danielem Lisakiem kierownikiem KOT, a Adrianem Bogusłowiczem, prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej z Krynicy Morskiej.

Pierwszy rajd rowerowy z Krynicy - Zdroju do Krynicy Morskiej wyruszył 1 czerwca 2016. 17 rowerzystów pokonało 1250 km i 11 czerwca zawitało nad Bałtyk. Podczas uroczystej sesji podpisano wówczas umowę partnerską obu kurortów.

(MK) fot. aut

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________