Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
21/05/2014 - 09:08

Znakomity występ najmłodszych siatkarzy SKPS Dunajec Nowy Sącz

W turnieju finałowym o mistrzostwo Małopolski w siatkówce Kinder-Sport świetnie spisali się najmłodsi zawodnicy Dunajca, którzy w każdej z kategorii wiekowej zdobyli medale.


- Te zwycięstwa oznaczają, że nasze zespoły awansowały do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 3-6 lipca w Drzonkowie. – opowiadają trenerzy SKPS Dunajec Łukasz Mężyk i Leszek Macheta. - Pierwsi rywalizację zaczęli czwartoklasiści. Drużyna w składzie Jakub Olszewski, Jakub Jacak i Karol Suchonek wręcz zdeklasowała swoich rywali wygrywając wszystkie mecze. Natomiast nasza druga drużyna w składzie Adrian Bednarek, Oliwer Kowalik i Jakub Kotlarz, która w turnieju finałowym wygrała pięć spotkań przegrywając tylko w jednymi zajęła 9 miejsce.
W kategorii piątych klas brązowe medale mistrzostw Województwa zdobyła drużyna w składzie: Miłosz Trzop, Dawid Waligóra, Przemysław Rynduch i Tomasz Salamon. Na 12 miejscu w województwie skończyła druga drużyna w składzie: Oliwier Stanik, Dominik Święs i Mateusz Wojtylak.
- Złote medale również zawisły na szyjach szóstoklasistów Dunajca grających w składzie: Maciej Nowowsiak, Konrad Piotrowski, Łukasz Kostrzewa, Michał Wechman i Jakub Golec – dodają trenerzy SKS Dunajec. – Zespół po pasjonującym meczu finałowym pokonał drużynę UKS 22 Kraków. Na 7 miejscu skończyła druga drużyna, w której wystąpili: Jakub Broniszewski, Filip Górecki, Barnaś Michał i Artur Święs.
Nagrody i medale dla młodzieży wręczali Radny Miasta Nowego Antoni Raczkowski prezes TZPS Zdzisław Wojnarowski oraz prezesi SKPS Dunajec Andrzej Bodziony i Arkadiusz Dylowicz. Zawodom przyglądali się dwaj wychowankowie Dunajca zawodnicy Plus –Ligi Marcin Janusz i Łukasz Pietrzak.
- Chciałem pogratulować gorąco naszej młodzieży znakomitych wyników, jak również rodzicom tak utalentowanych dzieci. Mam nadzieje ze po tak świetnych rezultatach powiększy się grono sponsorów i przyjaciół Naszego Klubu – powiedział prezes SKPS Dunajec Andrzej Bodziony.
- Jestem bardzo szczęśliwy po raz pierwszy w historii będziemy mieć przedstawiciela na mistrzostwach Polski w minisiatkówce w i to w każdej kategorii wiekowej. Przed nami teraz miesiąc pracy żeby się do turnieju w Drzonkowie jak najlepiej się przygotować – powiedział trener Leszek Macheta.
- Chciałem podziękować całej młodzieży trenującej w klubie za wzorową ambitną postawę podczas treningów, meczów i turniejów. Aż serce się raduje, jak wielki postęp zrobili nasi zawodnicy w tym sezonie. Jestem przekonany, że ciężka, systematyczna i wspólna praca przyniesie jeszcze wiele znakomitych wyników – podsumował trener Łukasz Mężyk.
Zawodnicy trenujący mini- siatkówkę poszli w ślady swoich starszych kolegów młodzików ( srebrnych medalistów) i kadetów (złotych medalistów) mistrzostw Małopolski. Warto dodać, że reprezentacje szkół opartych na zawodnikach Dunajca: SP nr 8 i Gimnazjum nr 9 zostały mistrzami województwa małopolskiego. że Sądecki Klub Piłki Siatkowej Dunajec w sezonie 2013/2014 jest najlepszym męskim klubem młodzieżowym w piłce siatkowej w Małopolsce.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe