Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
10/06/2015 - 10:12

Zwycięzcy Turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” na meczu kadry

Mistrzowie Polski do lat 10 i 12, czyli zdobywcy Pucharu Tymbarku, przyjadą do Warszawy już w czwartek 11 czerwca, by w ramach nagrody za zwycięstwo w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, obejrzeć na Stadionie Narodowym eliminacyjny mecz Polska – Gruzja. Jednak to nie jedyna atrakcja, która czeka na dzieci.
BIAŁO-CZERWONE EMOCJE W NAGRODĘ

13 czerwca zwycięzcy XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będą mieli okazję do kibicowania reprezentacji Polski w niezwykle ważnym meczu z Gruzją, który zostanie rozegrany w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Francji. Zwycięstwo w tym spotkaniu w znaczącym stopniu przybliży podopiecznych Adama Nawałki do awansu. Oprócz meczu reprezentacji na Stadionie Narodowym, dla zwycięskich drużyn z województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego, łódzkiego i opolskiego przygotowane zostały liczne atrakcje. Przed meczem dziewczęta i chłopcy wezmą również udział w ekskluzywnym spotkaniu z całą reprezentacją Polski, podczas którego będą mieli okazję porozmawiać ze swoimi idolami i zebrać autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. W ciągu 4 dni pobytu w stolicy dzieci będą mogły m.in. wziąć udział w zamkniętym dla zewnętrznych obserwatorów treningu reprezentacji Polski. Również specjalnie dla nich, trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski przeprowadzą wyjątkową sesję treningową, po której dla każdego zostaną przygotowane indywidualne wskazówki treningowe, tak by dziewczęta i chłopcy mogli dalej rozwijać i doskonalić swój piłkarski talent. Podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie nie zabranie również atrakcji turystycznych.

Zwycięzcy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” są prawdziwymi szczęśliwcami. Nie każdy ma bowiem szansę zobaczyć na żywo mecz reprezentacji Polski na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym w Warszawie. Już czuję wyjątkową, magiczną wręcz atmosferę, jaka będzie towarzyszyła temu spotkaniu. Dla tych dzieciaków będzie to niesamowite przeżycie, które zapadnie w ich pamięci na zawsze. Może też ich ukierunkować sportowo, rozbudzić fantazje piłkarskie. Możliwość spotkania z najlepszymi polskimi zawodnikami, to zaś spełnienie marzeń każdego kibica. Wymienienie się uśmiechami, spojrzeniami, przybicie piątek, zamienienie kilku zdań, zrobienie zdjęcia czy wzięcie autografu – nie ma lepszego prezentu. To będą wyjątkowe dni dla uczestników Turnieju. Dni, których nie zapomną do końca życia – powiedział Stefan Majewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, wielki Przyjaciel Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

- Na najbliższy weekend do Warszawy przyjadą najlepsi z najlepszych – młodzi i utalentowani piłkarze i piłkarki, którzy wygrali XV edycję Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Ukoronowaniem ich ciężkiej pracy i długiej drogi, która rozpoczęła się od eliminacji gminnych, a swój finał miała na Stadionie Narodowym jest m.in. spotkanie z Reprezentacją Polski i obecność na eliminacyjnym meczu Polska-Gruzja. Jestem przekonany, że będzie to dla dzieci doskonałą motywacją to dalszych treningów, które być może, doprowadzą ich kiedyś do gry w Reprezentacji Polski - powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe w Europie rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym. Tylko w tegorocznej XV edycji udział wzięło ponad 270 tys. dzieci z całej Polski, a łącznie we wszystkich edycjach zagrało już ponad milion dzieci. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots.

Partnerem XV edycji Turnieju jest firma Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Oprac. (RSZ)
Fot. A.Kraszewski


 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)