Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
07/09/2013 - 14:46

„Życiowa Dziesiątka Taurona” – rekord frekwencji - fotorelacja

Ponad 3000 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie 10 km z Krynicy do Muszyny. To najliczniejsza konkurencja na tegorocznym Festiwalu Biegowym.

Wśród wielu zawodników obecna była Justyna Kowalczyk, dla której był to trening, choć na mecie znalazła się w czołówce.
- Jestem po ciężkich treningach w górach i brakuje mi świeżości, na razie ciężko pracuję, bo to jest ten czas – mówiła Justyna Kowalczyk. – Cieszę, że wzięłam udział w biegu. Trasa bardzo fajna, pogoda wspaniała. Jednym słowem wszystko dopisało.
- Osiągnąłem dobry czas i to mnie cieszy – stwierdziła na mecie, jedna z najlepszych polskich chodziarek, żona Kuby Burghardta, do niedawna czołowego, polskiego długodystansowca, Katarzyna Kwoka.
Również zadowolony na mecie był biegacz z Rytra Marian Dobosz, ma na koncie ponad 50 maratonów, który powiedział: Czas mam dobry, miejsce też. Było trochę gorąco, ale tak bywa. Mnie to nie przeszkadzało. Bardzo fajna impreza, a bieg na 10 km pobił wszelkie dotychczasowe rekordy.
Warto podkreślić też to, że w biegu na 10 km udział wzięło wielu zawodników, którzy od lat biegają o Grand Prix Sądeczanina. W bardzo silnej stawce zajęli wysokie miejsca. „Życiowa Dziesiątka Taurona” to była trzecia konkurencja dla zawodników Iron Run, którzy jeszcze dzisiaj pokonają „Szybką trójkę”, a rywalizację zakończą jutro maratonem.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)