Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
22/09/2021 - 22:50

Będzie ciekawie. Wkrótce w Kamionce Wielkiej odbędzie się turniej jeździecki

Ośrodek Hipoterapii i Jeździectwa Tara z Kamionki Wielkiej zajmuje się szkoleniem młodych zawodników. Bardzo chwalą oni sobie współprace z instruktorem Konradem Kocembą. Wkrótce czeka ich start w zawodach o Puchar LGD Korona Sądecka. Zapowiadają się duże emocje.

Mimo że jeździectwo nie należy do najpopularniejszych sportów w naszym regionie, to chętnych do jego uprawiania nie brakuje. W Kamionce Wielkiej działa Ośrodek Hipoterapii i Jeździectwa Tara. To właśnie tutaj szkolą się młodzi zawodnicy.

Jego początki sięgają 2010 roku.- Startowałem ze znajomymi w rajdach długodystansowych. Udało nam się zdobyć mistrzostwo Polski amatorów. Potem zaczęliśmy jednak skakać. Wychodzi nam to w miarę dobrze, ale cały czas się uczymy – wyjaśnia instruktor Konrad Kocemba.

Już 3 października jego podopieczni wezmą udział w zawodach o Puchar LGD Korona Sądecka. W ich trakcie czeka nas konkurs skoków przez przeszkody – 50 cm, 70 cm z rozgrywką i 90 cm z trafieniem w normę czasu.

- Przygotowania trwają. Póki co, pogoda nam troszkę nie sprzyja. Występują lekkie utrudnienia, ale zawodnicy ciężko trenują. Chcemy, by podczas zawodów zaprezentowała się cała nasza piątka. Mamy też wielu młodych, obiecujących zawodników – mówi Konrad Kocemba.

- Jeśli chodzi o samo szkolenie, to najważniejsza jest dla mnie determinacja i zapał dzieci. Jeździectwo to dyscyplina, która uczy. Jeśli chcą to robić, nie zabieramy im szansy. Mamy aktualnie najlepszą trójkę – Jakuba Słabego, Agnieszkę Filip i Kamilę Garwol, ale inni również pokazują się z dobrej strony – dodaje.

Instruktor, w rozmowie z naszym portalem, tłumaczy również na jakie czynniki zwraca największą uwagę pod kątem treningowym. Według niego najważniejsze jest prowadzenie konia, ustawienie jeźdźca i technika skoku.

Dlaczego młodzi zawodnicy zdecydowali się uprawiać jeździectwo i wybrali klub z Kamionki Wielkiej? Jak się okazuje, jest to ich wielka pasja. – Jeżdżę od ośmiu lat. Zaczęłam startować, bo są tutaj duże możliwości do rozwoju. Trenuję 4-5 razy w tygodniu. Uczestnictwo w zawodach jest dla mnie dużą przyjemnością. Bardziej cieszy mnie sama jazda niż rywalizacja. Uwielbiam to! – mówi Kamila Garwol.

Jak zawodnicy Ośrodka Tara zaprezentują się na zbliżających się wielkimi krokami zawodach? Przekonamy się już niebawem. Będziecie mogli o tym przeczytać na naszym portalu. Więcej o samych jeźdźcach i prezentowanych przez nich umiejętnościach dowiecie się z materiału filmowego. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd, montaż: Daniel Szlag)

Patronem medialnym zawodów jest "Sądeczanin"

Ośrodek Hipoterapii i Jeździectwa Tara z Kamionki Wielkiej
Wkrótce zawodnicy szkolący się w Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa Tara z Kamionki Wielkiej wystartują w zawodach o Puchar LGD Korona Sądecka. Przygotowania trwają.


Dziękujemy za przesłanie błędu