Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
17/06/2022 - 13:05

Tydzień w sporcie. Nasi znowu z medalami, ciekawe spotkanie w ELO

Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń sportowych. Jak zawsze, nie brakowało osiągnięć zawodników z Sądecczyzny. Medale i wysokie miejsca to nieodłączny element ich startów. Ciekawe wydarzenie odbyło się również w Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym. Zapraszamy na nasze podsumowanie.

13 czerwca, po przerwie spowodowanej Covid-19, w Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu odbył się kolejny panel dyskusyjny z cyklu „Wielcy Sądecczyzny”. Ten cykl spotkań ma na celu przybliżenie młodzieży ważnych, cenionych  i zasłużonych mieszkańców naszego regionu. Z założenia honorowymi gośćmi mają być ludzie wielkiej pasji i prawdziwego sukcesu. Autorami pytań są uczniowie szkoły, którzy prowadzą też cały panel. Tym razem byli to Magdalena i Kamil z klasy 2d oraz Tomasz z klasy 3b.   

W tym roku pojawił się Kamil Janik, trenujący pod okiem Tomasza Sarary zawodnik i instruktor Kickbokxingu, który walczył dla federacji Wotore i ma za sobą również kilka walk zawodowych w K-1 (najtwardsza odmiana Kickboxingu). Obecnie prowadzi w Nowym Sączu szkołę walki Viking Team.  

Opowiedział młodzieży o blaskach i cieniach Kickbokxingu, specyfice tego sportu, trudnej drodze prowadzącej z poziomu amatorskiego do zawodowego czy relacjach między zawodnikami. Młodzież mogła usłyszeć, że Kickbokxing to nie tylko rywalizacja, ale również bardzo niebezpieczna dyscyplina sportowa, która potencjalnie wiąże się z poważnymi okaleczeniami czy uszczerbkiem na zdrowiu.

Nie zabrakło również rozmów o sposobach na relaks, odpoczynek, wyjazdy do egzotycznych miejsc i roli bliskich w radości z sukcesów jak i budowaniu poczucia satysfakcji z dobrze wykonanej pracy – Gość zauważył, że wyczynem jest nie tylko wygrana, ale również lekcja wyniesiona z przegranej walki. Zwrócił także uwagę, na swoją działalność trenerską. Okazało się, że w klubie Viking Team najwięcej jest grup dziecięcych i kobiecych.

Przechodząc do innych wydarzeń, znakomicie kolejny raz spisała się Klaudia Zwolińska. Kajakarka tym razem zajęła drugie miejsce w extra slalomie w Pradze. Były to pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kajakarstwie górskim. Lepsza okazała się tylko reprezentantka gospodarzy Tereza Fiserova. 

5 medali w Pucharze Świata w Budapeszcie zdobyli także zawodnicy klubu Gladiator Binczarowa. Występowało tam aż 3143 zawodników z 39 państw świata, co najlepiej świadczy o skali osiągnięć. Złoto wywalczyła Joanna Mucha, srebro Julia Niewiadomska, a brąz Radosław Biel, Weronika Ogorzałek i Kacper Ogorzałek. Dobre walki stoczyli także Hubert Gruca i Agnieszka Gaborek jednak ostatecznie wrócili bez krążka. ([email protected], fot.: Gladiator Binczarowa, WSB)Dziękujemy za przesłanie błędu