Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
22/09/2020 - 11:50

Dobry start sądeczan na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim!

W weekend w czeskiej Pradze rozegrano Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Reprezentanci Polski zdobyli dwa brązowe medale.

W dobie koronawirusa rywalizacja sportowa spotyka się wieloma utrudnieniami. Tak też było w przypadku Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim. Ze względu na zagrożenie epidemiczne zawody odbywały się bez publiczności, a kilka reprezentacji wycofało się ze startu. Ostatecznie do rywalizacji na torze Troia, znajdującym się na Wełtawie przystąpiło 20 ekip.

W kategorii K-1 mężczyzn po bardzo dobrej jeździe brązowy medal wywalczył Mateusz Polaczyk, który przez długi czas utrzymywał się na pierwszym miejsce, ale w ostatecznym rozrachunku został wyprzedzony przez Czecha -  Jiri Prskaveca i Słoweńca - Petera Kauzera. Na piętnastej pozycji rywalizację ukończył Dariusz Popiela.

W C-1 kobiet o medalowe miejsce „otarła się” sądeczanka - Klaudia Zwolińska. Czwarte miejsce i tak można jednak uznać za duży sukces. Na mecie szybsze od niej okazały się Gabriela Stakova (Czechy), Tereza Fiserova (Czechy) i Lucie Prioux (Francja). Nieco gorzej poszło jej w kategorii K-1, gdzie zajęła 11. miejsce. Z dobrzej strony pokazała się także 16-letnia Dominika Brzeska.

Polska ekipa w składzie Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Szymon Zawadzki zajęła 3. miejsce w C-1x3 mężczyzn. Z kolei w K-1x3 kobiet Polki (Natalia Pacierpnik, Dominika Brzeska i Klaudia Zwolińska) były piąte. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.info