Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
27/07/2021 - 12:30

IO Tokio: Ależ było blisko! Klaudia Zwolińska o krok od medalu olimpijskiego

Sądeczanka Klaudia Zwolińska zajęła 5. Miejsce w rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Medal był bardzo blisko. O jego braku zadecydowały dwa dotknięcia tyczek. Sądeczanka pokazała się ze znakomitej strony.

Ależ to były emocje! Rywalizacja kajakarek górskich na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio była niezwykle zacięta. Począwszy od eliminacji każda z zawodniczek dawała z siebie wszystko. We wtorek poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia.

W rywalizacji uczestniczyła reprezentująca Start Nowy Sącz Klaudia Zwolińska. W niedzielę przebrnęła przez eliminacje. Na wtorek zaplanowane były kolejne starty. W półfinale zajęła 10 pozycję, co pozwoliło jej awansować do finału.

W nim spisała się bardzo dobrze. Medal był blisko. O jego braku zadecydowały dwa dotknięcia tyczek, które przełożyły się na cztery sekundy karne. Ostatecznie zajęła 5. Miejsce, co można uznać za znakomity wynik.

Złoty medal wywalczyła Niemka Ricarda Funk, srebrny - Hiszpanka Maialen Chourraut, a brązowy - Australijka Jessica Fox. W poniedziałek, inny z sądeckich kajakarzy – Grzegorz Hedwig, odpadł w półfinale. ([email protected], fot.: Antoine Lamielle, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons)Dziękujemy za przesłanie błędu